Vaata kaardilt, kus ja millal liigub suvise laulu- ja tantsupeo tuli Läänemaal

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning tuli jõuab pärast 4200 kilomeetrist teekonda 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. Kogu 33 päeva kestavast üle-eestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

“Kutsume üles kõiki kogukondi, organisatsioone ja sõpruskondi juubelipeoks valmistudes märkama ja korrastama oma kodukandi kultuurilooliselt tähtsaid paiku. Ajendatuna soovist, et igaüks saaks laulu- ja tantsu juubeliaastal peost osa, kutsume inimesi 4. mai Teeme Ära talgupäeval välja tulema ning käed külge panema. Hea võimaluse annab selleks äsja valminud tuleteekonna kaart, millelt leiab põnevat avastamist ja mõtteid selleks, et juubelipeo tuleteekond vääriliselt ette valmistada,” rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Läänemaale antakse tuli üle 5. juunil kell 10 ning edasi Raplamaa kätte ulatatakse see juba 7. juuni hommikul kell 10. Teeme Ära talgulehel on kirja pandud ka esimene Läänemaal toimuv laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talguaktsioon, mille käigus korrastatakse Haeska küla erinevate talude hoove ja ümbrust. Läänemaal toimuvate laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgutega saab tutvuda siin.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” kunstilised toimkonnad süütavad juubelipeo tule 1. juunil Tartus, Eesti Rahva Muuseumi pargis. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Tuli alustab oma teekonda Saaremaalt ning jõuab 4. juuli õhtul Tallinna, Kalevi staadionile, kus kell 19 algab XX tantsupeo esimene etendus.

“Kõlab ehk uskumatult, aga 33 päeva jooksul läbib tuli Eestis ühtekokku 4200 kilomeetrit ehk sisuliselt sama pika tee, kui jääb Tallinna ja Lissaboni vahele,” lisas Weidebaum. Sel kõigi aegade pikimal tuleteekonnal saavad kõik võimaluse TuleTulemisest isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes Teeme Ära talgupäeval.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo TuleTulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab TuleTulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline TuleTulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. TuleTulemise korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Tutvu tuleteekonna kaardi ja kultuurilooliste paikadega.

Teeme Ära talgupäeva saab registreerida talguveebis.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.