Haeskas toimub mai alguses teist korda Linnumess

Eelmisel aastal esimest korda Eestis korraldatud Linnumess saab järje tänavu, 4. mail Haeskas. Esimese Linnumessi külastajate ja eksponentide positiivne tagasiside julgustas korraldajaid messi korraldama ka tänavu. Linnumess toimub aktiivseimal rändeajal, mil Haeska rannaniitudel koguvad jõudu rände jätkamiseks kümned tuhanded linnud.

Linnumessil tutvustab loodusfilmi “Tuulte tahutud maa” autor, loodusgiid ja Läänemaa loodusväärtuste asjatundja Joosep Matjus oma menufilmi loomisel kasutatud töövahendeid.

Loodusfotograaf, -operaator ja looduslugude autor Karl Adami tutvustab salvestatud materjale metsalindudest.

Eesti Ornitoloogiaühing tutvustab oma väljaandeid ning aitab Linnumessi ajal linnuliikide määramisega.

Parimat ekspertteadmist ja uuenduslikke lahendusi kasutav ning igaühe kaasabi looduse kaitsmiseks arvestav sõltumatu vabaühendus Eestimaa Looduse Fond tutvustab oma aktiivset osalemist Eesti looduse kaitsmisel.

Linnumessil saab tutvuda Nikoni vaatlus- ja fototehnikaga ning Swarovski kõrgelt hinnatud vaatlusvahenditega. Eksponentide seas on linnuvaatlejate jaoks soodsa asukohaga Fra Mare hotell ja  Dirhami Külalistemaja ning populaarne Dirhami Kalakohvik. Silma Õpikoda tutvustab saabuvaid koolitusi ja teemapäevi looduses. Loodusfotograaf ja Loodusemees Arne Ader viib läbi fotokoolituse.

Näha saab Matsalu Loodusfilmide Festivali kandidaatfilmi treilerit paraplaaniga Neenetsimaalt Inglismaale Slimbrdige paraplaaniga lennanud inglannast Sacha Dench.

Koostöös ettevõttega Birding Haapsalu toimub Linnuralli. Rallile registreerumise tingimused leiab aadressilt http://www.birdinghaapsalu.ee/uudised. Kõigi rallil osalejate vahel loosimiseks paneb Nikon välja binokli Aculon A211, 10-22×50

Linnumess 4. mail Haeskas, Tuulingul on paljude riikide loodus – ja linnuhuviliste kohtumispaik.

Külastajatele on mess tasuta.

Matsalu Rand MTÜ
Ants Ale
tel. 5048950
tuulingu@gmail.com

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.