Haapsalus valmivad vabatahtlike abiga heliraamatud

Anni Oraveer alustas nelja ja poole aasta eest uskumatut ettevõtmist – kaasata vabatahtlikud, et hakata nägemispuudega inimestele heliraamatuid valmistama. Algus oli mõistagi raske, palju tuli õppida. Aga Anni pole allaandja tüüp.

Tänaseks on Anni ümber koondunud hulk vabatahtlikke, kes igaüks oma põhjustel on otsustanud pühendada oma aega ja energiat, et raamatuid sisse lugeda.

Need tublid inimesed on: pikaajaline audioraamatute redigeerija Reet Kaljula; lugejad: Anne Rekkaro, Evelin Lauri, Everin Häggblom, Elviira Vool, Heli Kaldas, Inge Henk, Jana Harnak, Kaire Klaos, Maire Uusen, Malle Allika, Merle Saulep, Natalja Jampolskaja, Raul Tammet, Sirje Treiman, Tiia Laar, Tiina Kütt, Ulvi Maiste, Urve Raba, Viivika Laak, Vilja Raagmaa.

13. aprillil Haapsalu sotsiaalmajas toimunud kohtumisel avaldasid sisselugejad soovi saada kõnetehnika koolitust, mis aitaks sisselugemise kvaliteeti veelgi tõsta. Paljud neist rõhutasid, et Anni on väga hea suhtleja ja suurepärane eestvedaja.

Tänaseks on selle töö tulemusena Eesti Pimedate Raamatukogule üle antud ligikaudu 300 heliraamatut. Anni tahab tänada Haapsalu sotsiaalmaja juhatajat Serli Küünarpuud, kellelt tuli algne idee ja kelle toetus on olnud ettevõtmise õnnestumiseks ülitähtis. Samuti on Anni väga tänulik oma arvutinõustajale Artur Räpile, kelle abi on olnud hindamatu.

Eesti Pimedate Raamatukogu juhataja Marja Kivihalli sõnul on raamatukogu lugejad nägemispuudega või mõne muu trükitud teksti lugemist takistava puude, häire või haigusega inimesed. Neid on praeguse seisuga ligi 900. Lugejad on peamiselt vanemad inimesed, kes ei saa ise kehva või olematu nägemise tõttu raamatuid lugeda. Nemad on väga tänulikud võimaluse eest suuremat valikut heliraamatuid kuulata. Ka on Marja Kivihalli hinnangul sisseloetud raamatute kvaliteet võrreldes algusaegadega märgatavalt paranenud.

Eesti Pimedate Liidu esimees Jakob Rosin lisas, et heliraamatud on nägemispuudega inimese jaoks erakordselt tähtsad kaaslased. Seetõttu on väga oluline ja tänuväärne, et on inimesi, kes panustavad sellesse, et heliraamatuid oleks aina rohkem.

Heliraamatud on lugejatele kättesaadavad Eesti Pimedate Raamatukogus (www.epr.ee). Neid saab laenata kohapeal, tellida posti teel CD-l mittetagastatavana või kuulata veebiraamatukogust (www.veebiraamatukogu.ee).

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.