HÕFFi ajal astuvad raamatukogus üles Mart Sander ja Marju Kõivupuu

Tänavuse õudufilmifestivali HÕFF raames astuvad Haapsalu raamatukogus üles Mart Sander ning Marju Kõivupuu. Mart Sander esitleb neljapäeval, 25. aprillil kell 17.45 raamatukogu lugemissaalis (Posti 3) enda uut jutukogumikku “Kõhedad muinaslood”.

Viimasel kahel HÕFFil uute õudusfilmidega üles astunud HÕFFi veteran Mart Sander toob sel aastal kõigile õudussõpradele kaasa uue raamatu “Kõhedad muinaslood”. Sellesse autori enda poolt illustreeritud novellikogusse on koondatud seitse lühemat või pikemat lugu – novellidest lühiromaanideni – mis pakuvad terve nädala jagu kõhedust ka siis, kui HÕFFi värinad on lõppenud.

Osa lugudest on ilmavalgust näinud inglise keeles, osa ilmunud erinevates kogumikes, osa aga kirjutatud spetsiaalselt kogumiku tarbeks (seitsmest loost viis ilmuvad eesti keeles esmakordselt). Esitlust viib läbi Toomas Kolk, kes mängis peaosa Sanderi eelmisel HÕFFil esilinastunud õudusfilmis “Tegelikult”, millel on tänaseks vöö vahel neli võidudiplomit rahvusvahelistelt filmifestivalidelt.

Autor jagab autogramme ning ahjusoe raamat on saadaval kaks korda odavama hinnaga kui poelettidel, kuhu see jõuab alles 30. aprillil (esitlus Apollo raamatupoes).

Folklorist Marju Kõivupuu astub 27. aprill kell 15 aga raamatukogu lugemissaalis ülesse loenguga “Kuu paistab, kooljas sõidab. Hirm ja õud Eesti rahvapärimuses ehk mida kartsid (kui kartsid) vanad eestlased ja nende võsukesed”.

Lisaks leiab HÕFFi eriprogrammist õudusjuttude hommiku lasteraamatukogus (Wiedemanni 11), mis toimub 27. aprillil kell 11.

HÕFF on Baltimaade suurim žanrifilmide festival, mis toob inimesteni viimaste aastate parimaid, julgemaid ja originaalsemaid põnevus-, fantaasia- ja õudusfilme. Programmist ei puudu ka üha enam populaarsust koguv friigi- ja retrofilmide sektsioon ning põnevad eriüritused.

Tänavune HÕFF leiab aset 25.-28. aprillil.

Liina Valdre
Lääne Maakonna Keskraamatukogu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.