SEE Teater käis Saaremaal festivalil

27.-28. aprillil said Saaremaal Salme rahvamajas kokku harrastusteatrid Saaremaalt, Läänemaalt, Pärnumaalt ja Hiimaalt. Kokku toodi Provintsi Teatri Päevadel eri žanrites lavale 11 näitemängu. 

Alguse sai traditsooniks kujunenud üritus 1996. aastal Saaremaa näitemängupäevana, 2013 liitusid eespool mainitud maakonnad. Festivali korraldatakse külakorda.

Foto lavastusest “Uljas neitsi”. F: SEE Teater

Lääne maakonnast osales SEE teater Andrus Kivirähki näitemänguga ”Uljas Neitsi”, mille lavastaja on Krista Kütt, ja Matsalu Näitemängu Selts, kes esitas Virve Osila “Pühapäeva”, lavastaja Tiia Jaksmann.

Tagasisidet andis igale trupile žürii, kuhu kuulus Saaremaa ühisgümnaasiumi emakeeleõpetaja ja Miniteatripäevade korraldaja Rita Ilves, kohalikes truppides mängiv harrastusnäitleja, õhtujuht, pulmaisa Urmas Lehtsalu ja laulev näitleja Lauri Nebel.

SEE teater sai positiivse ja edaspidiseks indu andva tagasiside: kiideti head eesti keele kasutust, rollide sobivust ja kogu ansambli koostööd. Kõigis on näitlejaannet! Aase Saareväli, kelle osa oli välja tuua hullu inimese mõtted, sai tõetruu tagasiside. Toodi välja ka mõtteid mõningateks väikesteks parendusteks, mis kindlasti edaspidisteks ülesastumisteks vajalikud.

Eripreemiaga tuli koju Eve Merima, kui väga oskusliku ja suurepärase rolli eest pimeda inimese osatäitmise eest.

Kogu trupitöö oli nauditav – üks sündmus viis teiseni ja hoogu jätkus. Aitäh Meeli Piirikivi, Dagmar Lukan, Eve Merima, Aase Saareväli, Eva- Lotta Saar (kes oli ka noorim osavõtja laval); aitäh Rommi, Gaida Jakson ja Andres Maasing ning bussijuht Aare Kalm. 

Üle anti teatrikleit, millest päevajuhid iga etenduse lõpus lõikasid trupi nime ja andsid selle trupile mälestuseks. Kleidi võttis vastu Läänemaa – seega on 2020. aasta Provintsi Teatrite Päevade korraldajaks Läänemaa. Teeme ära – koostöös huvigruppide ja heldete toetajatega!

Grand prix: Saaremaa teater, lühimonoetendus “Hõbepulm”, lavastaja ja autor Väino Uibo.

Laureaadid: Häädemeeste Huviteater, tantsuetendus “Seitse surmapattu”, autor ja lavastaja Aire Koop.

Taritu Tubateater, sõnalavastus, P. Karvaš, V. Uibo, lavastaja Väino Uibo, “Mis juhtus Õllepruuli tänaval?”.

Hiiu Naaditeater, folkloorne, murdekeelne värssetendus “Meite Elu”, autor Tiiu Heldema, lavastaja Jaanus Kõrv.

Suured tänud Eesti Kultuurkapitalile , Haapsalu linnavalitsusele  ja kohaliku omaalgatuse programmile.

SEE Teater

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.