Rannarootsi keskus toob laupäevasele kevadgrillile tipp-poliitikud

Laupäeval, 11. mail toimub Rannarootsi keskuses juba kolmas kevadgrill, kus grillimisvõistluses pistavad rinda Euroopa parlamenti pürgivad Eesti poliitikud. Grillijaid hoiab vaos ja teos legendaarne Vladislav Koržets. Asjakohalist muusikat teevad palavalt armastatud Kukerpillid.

F: Rannarootsi keskus

Kevadgrilli ürituste sari on üles ehitatud hooaegade üleminekule. Suvi justkui pole veel saabunud ja kevad veel kestab, kuid esimesed grillikatsetused on inimestel juba tehtud. Tegemist ongi grillihooaja avalöögiga.

Sel aastal juhatab grillijaid Osoonist tuntud Vladislav Koržets, keda teatakse ennekõike kalaspetsialisti, loodusesõbra ja kirjanikuna. Laupäeval selgub, mis ülesande on ta grillijatele kaasa toonud seekord.

Tänavu võistlevad grillimises Euroopa parlamenti pürgijad, mis annab grillimisvõistluse omapärase pöörde, kuna ei vastandu mitte ainult kokkamisoskus, vaid ka erakondade ideoloogiad. Praeguseks on oma osavõtust teada andnud Marina Kaljurand ja Indrek Tarand sotsiaaldemokraatide ridadest, Andrei Korobeinik ja Erki Savisaar Keskerakonnast ja üksikkandidaat ning toitumisnõustaja Erik Orgu, kes on andnud lubaduse grillimisvõistluse taset tõsta.

Muusikat teeb tõeline suve- ja  simmanibänd Kukerpillid, kes tuleb lavale kahel korral ja esitab kõigile tuntuks saanud viise, mille saatel saavad kõik soovijad jalga keerutada.

Hea toit peab samuti olema, ja et hea ja paremaga saaks maiustada ka publik, siis on kohale tulnud tänavatoidu- ja grillimeistrid, kes pakuvad USA-stiilis kanatiibu, mitmel eri moel kaua küpsetatud Texas BBQ põrsakõhtu, lepaplangul küpsetatud lõhemedaljone ja palju muud maitsvat.

Ostlemise huvilistele on keskuses hinnagrill, kus poodides on super-allahindlused ja kui sellest veel vähe, siis on keskuse parklas laat ja istikute müük.

Ürituse ajal valmib suuremõõduline meistriteose juulis taasavatavast Haapsalu piiskoplinnusest, mille jäädvustab lõuendile kogemustega grafitikunstnik Martin Roosna.

Töö valmides läheb unikaalne taies oksjonile ja saadud tulu annetatakse heategevusele, mille valib ostja.

Unustatud ei ole ka väikeseid inimesi. Lastele pakub põnevust freestyle-jalgpallur, kes präast esinemist korraldab töötoa, kus näitab ette ja õpetab, kuidas palliga trikke teha. Pisikeste näod maalib rõõmsaks näomaalija ja kätte antakse õhupallid.

Päeva lõpetab tšekiloos, kus iga vähemalt 10 euro eest sooritatud ostuga on võimalik osaleda loosimises ja võita keskuse poodide kinkekaarte ja kingitusi.

Täpsema info leiab Rannarootsi keskuse Facebookist või kodulehelt www.rannarootsikeskus.ee.

Üritus on külastajatele tasuta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.