Maanteedel on ulukite aktiivsemal liikumisperioodil väljas hoiatusteade

Maanteeameti ja Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) koostöö tulemusena kuvatakse kevadise ulukite aktiivsema perioodi tõttu maanteedel hoiatusteadet “Ulukite aktiivne liikumisperiood”.

“Sõnumit “Ulukite aktiivne liikumisperiood” kuvatakse muutuva teabega infotabloodel Laagris, Kanamal, Märjamaal ja Saugas ‒ kõikidel Tallinna ja Pärnu vahelistel märkidel,” selgitas Maanteeameti keskkonnatalituse juhataja Villu Lükk. “Kevadisel perioodil (mai algusest jaanipäevani) kuvame sõnumit päikeseloojangust kuni hommikul kella kuueni. Samuti plaanime infotabloodel teavitust teha sügisel, mil on samuti oluliselt kõrgem liikumisaktiivsus suursõraliste jooksuaja ning algava jahiperioodi tõttu.”

Kevadel sagenevad olukorrad, kus ulukid satuvad tavapärasest enam teedele ning on suurem oht auto ja metslooma kokkupõrkeks. Selle vältimiseks kuvatakse elektroonilistele infotabloodele teated ajal, mil ulukid aktiivsemalt liiguvad ning nendega kokkupuutumise võimalus on tavapärasest suurem.

Elektrooniline teave kuvatakse teelõikudel, kus keskkonnavalvetelefoni 1313 andmetel on õnnetusi kõige sagedamini toimunud. Tähelepanelik tuleb olla ka kõigil teistel teedel ja paigus, kuhu on üles seatud ulukiohu liiklusmärgid.

“Hoiatusteade on kaasaegne ettevaatusabinõu vältimaks kokkupõrkeid metsloomadega ning need annavad aegsasti märku kohtades, kus suure tõenäosusega võivad metsloomad teed ületada,” kommenteeris EJSi tegevjuht Tõnis Korts. “Loodame, et hoiatusteated aitavad vähendada ka liiklusõnnetuste arvu,” lisas Korts.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.