Maalehe ilmatargad: suvi toob hea maasikasaagi ja kõvasti muruniitmist

Aprilli lõpp pakkus juba suvist soojust, mai algus ehmatas aga lumega ja pani küsima, millega üllatavad suvekuud. Maalehe ilmatargad vaatasid märke ja panid suvele oma hinde. Pikemalt loe sellest ja kõigist teistest värske Maalehe teemadest SIIT.

Jumalaotsijad tahavad unustatud Aseri muuta tuhandete usklike palvelinnaks

Juba augustis toob “Jumala otsijate liikumine” Aserisse 500 pastorit üle ilma, et Eestis enneolematu palvelinna sünni nimel palvetada. Nüüdseks on heategevusele ja laagrite korraldamisele lisandunud kinnisvara kokkuost ja kordategemine

Henn Põlluaas: ma olin tõepoolest ääretult hämmastunud

Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) ütleb Maalehele antud intervjuus, et ta oli valitsuse ametisse astumise ajal presidendi käitumisest ääretult hämmastunud. “Ma loodan, et president teinekord ikkagi mõtleb, mis ta kuskile üritusele selga paneb.” Tema sõnul tuleks Eesti parlamendis kõigil järgida etiketti, viisakust ja käitumisnorme.

Kollase maasea aasta heidab lihalettidele kummalist valgust

Eesti sealihaturul valitseb Euroopat ja Hiinat vapustanud seakatkupaanika taustal ähvardav vaikus. Kui eelmise aasta jooksul tõusis paremuselt teise ehk E-klassi sealiha hind Euroopa Liidus pea viiendiku võrra, siis Eestis vaid alla viie protsendi.

Jaan Talts: võidab üks, kõik ülejäänud on kaotajad!

19. mail 75aastaseks saav olümpiavõitja Jaan Talts tõdeb, et spordis on tähtis vaid võit. Täieliku rahulolu toob aga see, kui võidad oma parima tulemusega või koguni maailma- rekordiga.

Metsameestel tasub tänavu valmis olla üraskirüüsteks

Lõuna-Eestis on kuuse-kooreüraskite lendlus juba alanud. Seda tingisid aprillikuu erakordselt soojad ilmad. Eriti tähelepanelik tuleb olla neis metsades, kus juba on näha kuivanud okastega kuuski.

Eestile lubatud seitsmes eurosaadik võib ajutiselt koju jääda

Suurbritannia viivitamine Euroopa Liidust väljumisega loob olukorra, kus ei saa öelda, kas Eestil hakkab olema uues europarlamendis kuus või seitse esindajat, kirjutab Argo Ideon.

Vahekultuurid teevad mulla tummisemaks

Maaülikooli teadlased uurivad põllukultuuride klastri projekti käigus seda, missugused vahekultuurid sobivad meie tingimustesse kõige paremini. Maaleht käis asja uurimas.

Mamma küpsetab 6000 pannkooki tunnis

Parima toiduaine, Mamma kõrvitsa-kohupiimapannkookide retsepti koostas raamatupidajast hobikokk Margot Adra Raplamaalt, tuues kolm aumärki Saarioinen Eesti tööstusele.

Ülo Kivine: Tere jääb kestma nii ettevõtte kui kaubamärgina

Täna asub ASi Tere ja ASi Farmi Piimatööstus juhina tööle viimased neli aastat Saaremaa Piimatööstust vedanud Ülo Kivine. Kaubamärgina jääb Tere alles ka edaspidi, lubab ta intervjuus Maalehele.

Inimene võib tunda Maa magnetvälja

Kui te iseenesele ootamatult leidsite võõras paigas tagasitee, võis teid abistada Maa magnetväli. Hiljutised ajulainete uuringud kinnitavad, et magnetväli on inimesele oluline, kirjutab Tiit Kändler.

AIANIPP: tomateid saab kasvatada ka ilma kastmata

Maalehe lisas Targu Talita kirjutab aednik oma kogemusest kasvatada edukalt tomateid, ilma et oleksin pärast istutamist taimi kordagi kastnud. Taimede ainus hooldus on toestamine ning liigsete võsude ja lehtede eemaldamine.

Maalehe linnaretk Jaak Juskega

Maaleht korraldab koos Jaak Juskega Härjapea jõe matka. Retk toimub 29. mail. Lisainfot leiab siit: maaleht.ee/linnaretk.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.