MAALEHE VIDEO: Läänemaal kasvanud kuusebeebid renditi jõuluks välja ja jõudsid nüüd tagasi kodupõllule

Jõulukuusk ei pea ulatuma laeni ja seda ei pea pärast pühi prügikasti või lõkkesse viskama. Läinud jõuluperioodil jõudsid sadadesse kodudesse elusad kuusepuud. Maaleht käis külas Läänemaal tegutsevatel ettevõtjatel, kelle algatus võimaldab osta jõuluks elusa puu või seda rentida ning pärast tagastada ja maha istutada.

Kätlin Rohilaid-Aljaste ja Robi Kuusk võtsid elusate kuusebeebide müügi ja rentimise suuremalt ette eelmisel aastal. See osutus oodatust populaarsemaks ning kõiki tellimusi nad täita ei jõudnudki.

Eelmiste jõulude ajal osteti paarsada kuuske ja renditi sama palju. Ettevõtmise idee on lihtne – kui rendid väikse kuusepuu, saad selle eest külmal perioodil hoolitseda ja hiljem metsamulda panna või anda see müüjatele tagasi. Siis tagastatakse umbes pool kuuse rentimiseks kulutatud summast ning ettevõtjad hoolitsevad kuusebeebi eest enda kasvuhoones ning panevad puu kevadel ise mulda, et sellest kasvaks kindla peale suur puu.

Läinud jõulude ajal renditud, seejärel jaanuaris tagastatud ja külma aja kasvuhoones üle elanud kuusebeebid said äsja Ridala vallas Koheri külas mulda pistetud.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.