TÄNA MAALEHES / Ärimehe tunnistus: Soome Anttila pettis Eesti riiki nelja miljoni euroga

1990ndatel Anttila postimüügi Eestisse toonud ja sellega kümneid miljoneid eurosid käivet teinud ärimees Tauno Tuula tunnistab nüüd intervjuus Maalehele, et Soome suurfirma jättis Eesti maksuametile makse tasumata umbes 20 miljonilt ja Läti riigile 25 miljonilt eurolt. Ja mis sama põrutav: Tuula sõnul jääb Eestil praegu saamata täpselt samamoodi sadu miljoneid eurosid makse kolmandate riikide veebikaubamajadest ostetavalt kaubalt.

Kõigist teemadest saab pikemalt lugeda siit.

Madis Müller: tööjõu vaba liikumine on kindlasti Eesti huvides

Eesti Panga uus president Madis Müller leiab Maalehe intervjuus, et saab ette kujutada ka Eesti majandust, mis toodab ja kasvatab kõike ise, kuid see oleks päris õudne.

Maja kohustuslik registrisse kandmine võib tähendada omanikule suurt väljaminekut

Ligemale poole aasta pärast jõustub tähtaeg, mil kõik 20 ruutmeetrist suuremad hooned peavad olema kantud ehitisregistrisse. Praeguse seisuga on registrist puudu kaheksandik ehk ligi 100 000 hoonet.

Karl Madis: välisreisid keelati ära pärast saksofoni ostmist

Sügisel 60. sünnipäeva tähistav Karl Madis ütleb intervjuus Maalehele, et nende põlvkonna muusikutele laval käitumist ekstra ei õpetatud ning pole vajagi. Rokenrolli põlvkond saab nagunii hakkama.

Tallinn tõusis enne sõda Põhja-Euroopa okultistide pealinnaks

II maailmasõja eel tegutses Eestis hulk meediume, selgeltnägijaid, okultiste ja metapsüühikuid. Teiste hulgas jõudis Tallinnasse eriskummaline meedium-kirjanik Veera Ivanovna Krõžanovskaja-Rochester, kirjutab ajaloolane Toomas Abiline.

Peost eemale jäänud tantsijad osutavad läbipaistmatule hindamissüsteemile

Eelmisel nädalal said teatavaks rühmad, kes tänavusele tantsupeole pääsevad, ning avalikkuseni jõudis hulk meelehärmist pakatavaid lugusid nendelt tantsijatelt, kes žürii hinnangul peokõlblikuks ei osutunud.

Eestisse kolinud pirakas ämblik eelistab linnaelu

Hiljuti leidis kopsaka, ligi kaheksasentimeetrise koiva siruulatusega keskeuroopa majaämbliku oma kodust lapse toa seinalt zooloog Jaanus Remm. Suur ämblik näeb küll ehmatav välja, aga teda, nagu teisigi Eestis elutsevaid ämblikke, pole mingil põhjusel tarvis karta.

Ratastoolis mehe ja tema pere päästis täbarast olukorrast hooleandja

Erafirma leidis õnnetuse tagajärjel halvatuks jäänud mehele koduse abilise nädalaga, vald ei suutnud mitme aasta jooksul pakkuda muud kui hooldekodusse minekut.

Suurralli Lõuna-Eestis võib jääda majutuskohtade nappuse taha

Rally Estonia korraldajad unistavad MM-etapi jõudmisest Eestisse, kuid selleks on vaja, et paljud kodud avaks fännidele oma uksed öömaja andmiseks. Paraku pole kodumajutus meil kuigi levinud.

Eesti ostetuimad võileivad ei sisalda võid ega leiba

Lääne-Euroopa trend osta valmisvõileibu on jõudnud ka Eestisse – siinsed tootjad vorbivad miljoneid võikusid aastas ja nõudlus kasvab isukalt. Maaleht uuris, milliseid võileibu eestlased armastavad.

Aegna saarel saab proovida toidualmuse kogumist ja mungaelu

Mungad ärkavad Aegna saarel kell viis, misjärel toimub Buddha õpetuste retsiteerimine. Seejärel lähevad mungad almuseid koguma ning söövad seda, mida lahked inimesed on annetanud. Selline noormunkade elu praktikas tutvustav laager on Eestis esmakordne.

Kevadine pulmaaeg teeb isakarude mõistuse pisut ähmaseks

Viimastel aastatel mõnevõrra suurenenud populatsiooniga karudel käib kevadine jooksuaeg ning ringi müttavaid mesikäppi püütakse üha enam looduses liikujate kaameratesse.

Satelliidiga suhtlev kombain saab põllul omapäi hakkama

Tänapäevased kombainid on varustatud sedavõrd kõrgel tasemel automaatika ja tarkvaraga, et kui kõik seadistused ka täiesti vussi keerata, hakkab masin töö käigus neid ise korda sättima. Maaleht uuris, mida kujutab endast moodne kombain.

Lembit Paal puhus Rutikvere meiereile elu sisse

Aasta põllumees 2016 Lembit Paal avas Jõgevamaal Rutikveres 90aastase meierei, mille ta suure ajaloohuvilisena on peamiselt omal jõul taastanud.

Juhan Peegel 100: Maalehe igavesti noor ristiisa teab parima lehe tegemise saladust

Maalehel on Juhan Peegliga väga eriline suhe, sest Eesti emakeelse ajakirjandushariduse isa, kes pühapäeval, 19. mail saanuks 100aastaseks, soovis Maalehele meie esimeses numbris tuult tiibadesse sõnadega, mille tähtsus ajas vaid kasvab.

Narva Vaba Lava kolmikvõit

Narva Vaba Lava korraldatud Peterburi teatrikunsti päevad 10.–12. maini testisid nii Narva linna võimalikku teatripublikut, Vaba Lava teatrisaali kui ka oma teel üsna alguses olevat väikest korraldusmeeskonda.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.