HOMME MAALEHES: Jüri Aarma ja tema värvikas elu ning Jüri viimane intervjuu Tanel Padariga

„Ma lähen nüüd teie juurest ära!“ tavatses Jüri üle toimetuse hüüda, kui end lahkuma asutas. Sinna otsa lisas ta kohe: „Aga ma tulen jälle tagasi.“ Nüüd siis enam mitte.

Maaleht pidas Jürit omaks ja Jüri Maalehte. Toimetus on ääretult kurb, olles kaotanud oma tundliku hingega ulja sõbra. Sestap ei palunud me Jürist meenutusi väljastpoolt maja, vaid räägime temast ise, nii nagu teda tundsime ja nägime.

Loe homme kõigest pikemalt Maalehe veebist.


Jüri Aarma viimane intervjuu Tanel Padariga

20 aastat laval olnud muusik Tanel Padar ütleb intervjuus Jüri Aarmale, et isegi siis, kui on antud paar tuhat kontserti, tuleb elus ette asju, mis põlve värisema võtavad.

Kurikuulus ennustus: Tallinnast jääb järele 5000 elanikuga provints

Eelmisel sajandil tegutsenud Eesti menukas meedium Mai Kalamees ennustas Tallinna hävingut ning pealinnaks Tartut. Maaleht kirjutab meediumi toonastest avalikest seanssidest, kus vaadati nii minevikku kui ka tulevikku.

Liikide kadumise oht on tõsine hoiatus

Tänavu mai algul avaldatud ÜRO raport hoiatab ühe miljoni liigi kadumise eest maailma loodusest, kui midagi ette ei võeta. Maaleht vestles ÜRO raportis toodud teemadel Cambridge’i Ülikooli kliimamuutuste majanduse vanemteadur Annela Anger-Kraaviga.

Omavalitsused püüavad endisi vallamaju sisuga täita

Ühinemise läbi elanud omavalitsused murravad meeleheitlikult pead, mida teha haldusreformi pärandiga, endiste vallamajadega. Paljudes asuvad vallavalitsuse või osavalla teenuspunktid, rendipinnad mittetulundusühingutele ja äriettevõtetele.

Laulupeoliste supi nimel hoiti mujalt kapsast kokku

Sel nädalal lõpetati Orkla Põltsamaa tehases laulu- ja tantsupeo jaoks supipõhja keetmine. Selleks et pakkuda peol värskekapsasuppi, tehti Põltsamaal vähem praekapsast, kuna mulluse põuase suve tõttu jäi kapsasaak loodetust väiksemaks.

Peolistelt nõutakse järjest ehedamat pidulikku rahvarõivast

Sel aastal leiab tantsupeole registreeruja esmakordselt kodulehel kirje, mille kohaselt tuleb eelproovides, tantsupeo etendustel ja rongkäigus kanda pidulikke stiliseerimata rahvarõivaid.

Päikeseenergia tootmise toetust makstakse edaspidi nii kodudele kui ka ettevõtetele

Eelmise aasta lõpus käis vilgas päikeseenergiaparkide rajamine, kuna enne aasta vahetumist valminud parkidele oli võimalik saada 12 järgmist aastat taastuvenergia toetust. Päikesepaneele tasub siiski ka edaspidi üles panna.

Põltsamaal pakivad mahla Robert ja Roberta

Eesti toidutööstused otsivad töötajaid tikutulega. Orkla Põltsamaa tehases lahendati asi kahe roboti soetamisega, need pandi tööle eelmisel kuul.

Üks suur traktor on parem kui kaks väikest

Suurtesse masinatesse tuleb kindlasti investeerida, aga peagi aina enam ka arvutitesse, leiavad Lääne-Virumaa põllumehed, uskudes iseliikuvate traktorite peatsesse saabumisse.

Sinimustvalge käis teleekraanil veel punast karva Eestis

  1. aasta jaanuaris jõudis ETV ekraanile saatesari “Surma ei otsinud keegi”, kus lõputiitrite alla ilmus looduspilt, mille värvid olid toona absoluutselt keelatud sinine, must ja valge. Sellega kaasnevat meenutab saatejuht Rein Järlik.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.