Vikerkaare lasteaia perepäeval õpiti rattaga ohutult sõitma

Esmaspäeval, 20. mail ootasime kõiki lapsi peredega veetma üheskoos õpetlikku ja toredat „Ohutu rattasõidu perepäeva“.

Lasteaia õuealal toimusid meile omaselt tegevused erinevates keskustes, seekord kokku kolmes. Sai harjutada rattasõitu, õppida, kuidas õigesti ja miks kanda kiivrit ning osaleda liiklusteemalistes mängudes.

F: Vikerkaare lasteaed

Rattasõidu harjutusrajale pääses rattur sõitma vaid kiivrit kandes. Rada vajas läbimiseks kogu lapse tähelepanu, samas oli see huvitav ja piisavalt keeruline.

Kiivri õige kandmise ja kinnitamise kohta tehti katsed, sai nuputada liiklusteemaliste ülesannete lahendusi ning uurida liiklusmärke.

Liiklusteemaliste mängude keskuses ootas ees omapärane sõber – tulnukas teiselt planeedilt, tegelane nimega Aga Mina, kellele lapsed said olla eeskujuks eri küsimustele sobivaid vastuseid andes. Lisaks sai mängida tähelepanu vajavaid liiklusteemalisi liikumismänge koos liikumisõpetaja Ingridiga.

Meie kõigi liiklusteadlikkuse kujunemisele aitasid kaasa Maanteeameti ennetustöö ekspert ja Haapsalu kolledži liiklushariduse lektor Solveig Edasi, noorsoopolitseinik Sirje Treiman, Haapsalu kolledži liiklushariduse tudengid, Vikerkaare lasteaia õpetajad ja muidugi lapsed ning lapsevanemad.

Esimene samalaadne Vikerkaare lasteaia liikluskasvatuse päev oli tänavu 17. jaanuaril. Kuna koostöö sujus hästi ja osavõtt ning tagasiside olid head, siis korraldatigi uus ühistegevus 20. mail.

Anneli Kõrv

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.