Pärnu Vapruse meeskonna eilses mängus olid korraga platsil kolm Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandikku

Neljapäevases Eesti meeste esiliiga kohtumises Tallinna FC Levadia U21 ja Pärnu JK Vaprus meeskondade vahel sündis tükike Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi ajalugu.

Väikene maaklubi saab oma kasvandike üle taas suurt rõõmu tunda. Nimelt esindasid just selles klubis jalgpalliga alustanud kolm jalgpallurit ühel ajal oma uut koduklubi. Reno Mark, Rocco Mõtt ja Virgo Vallik said JK Vapruse 3:0 võidumängus püünele teisel poolajal.

F: Karin Lipstuhl

Kui Mõtt ja Mark on Pärnu JK Vapruse klubi Eesti meeste meistrisarjas eelmisel kahel hooajal üheskoos esindanud palju ja enamikus mängudes alustanud ka algkoosseisus, siis 16-aastasele Virgo Vallikule oli nimetatud mäng esiliiga debüüt.

Selleks hooajaks esiliigasse langenud Pärnu JK Vaprus on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi partnerklubi, kellega tihe ja väga meeldiv koostöö on toimunud juba üle 15 aasta. Selle aja sees on maaklubist paljud noored jalgpallurid leidnud uue mängupaiga just selles linnaklubis. Kui pärast Lihula või Virtsu kooli 9. klassi lõpetamist Pärnusse haridusteed jätkama on mindud, on soovijatel uus mängupaik alati olemas olnud. Pärnu JK Vaprus on soodne mängupaik meie klubist minejatele. Seal tehtav treeningtöö on ka mitmed jalgpallurid viinud Eesti noortekoondistesse ja nagu mainitud, ka Eesti meistrisarja.

18-aastane Reno Mark alustas Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis jalgpallitreeninguid kuueaastaselt veel Lihula lasteaiapoisina. Klubis treenis ta üheksa aastat. Eesti noorte meistrivõistluste mängudes esindas ta kasvatajaklubi neljal hooajal kokku 47 kohtumises. Neis mängudes skooris ta 19 korral.

Äsja 18-aastaseks saanud Rocco Mõtt alustas esimeses klubis treeninguid samuti lasteaia viimases rühmas, kuueaastaselt. Tema esindas Lõuna-Läänemaa JK eri noortevõistkondi riigi esivõistlustel 52 kohtumises. Seda samuti neljal hooajal. Väravaid lõi ta selle ajaga klubi kasuks viis.

Virgo Vallik tuli Lõuna-Läänemaa JK treeningutele juba siis, kui õppis veel nüüdseks suletud Tuudi algkoolis. Virgo treenis esimeses klubis kaheksa aastat ja esindas koduklubi Eesti noorte meistrivõistlustel kolmel hooajal ja 41 mängus. Selle ajaga lõi ta uskumatud 55 väravat.

Reno Mark ja Rocco Mõtt esindasid eelmisel hooajal mõlemad ka Eesti noortekoondisi, Virgo Vallik on samuti selles suunas tegemas esimesi samme. Ta on juba sel kevadel osalenud kahel U17 koondise kogunemisel.

Just Lihulas koos treenides esindasid poisid kodukooli Lihula gümnaasiumit ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi sadadel turniiridel ja mängudes. Osalesid eri jalgpalliüritustel ja laagrites. Nüüd on siis ring täis ja kolm jalgpallurit on taas kokku saanud ja uhkelt koos palliplatsil, seda Pärnu JK Vaprus rivistuses.

Jaanus Getreu

F: Karin Lipstuhl

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.