Milline tuleb tänavune Haapsalu turismihooaeg?

Täna on Rannarootsi muuseumis Haapsalu turismihooaega tutvustav infopäev. Läänlane avaldab mõned märksõnad, mis praegu kestval kohtumisel jutuks tulid.

Juulis viie nädala jooksul on Haapsalus tasuta linnaekskursioonid. Ekskursioonidele kuluvast rahast poole tasub Haapsalu linnavalitsus, pool tuleb ettevõtjatelt. Mõned toetajad on olemas, aga kes soovib õla alla panna, võib seda teha.

Haapsalu sündmuste teave on leitav veebilehelt https://midateha.visithaapsalu.com/. Seal on teave ka inglise keeles. Lehele saab ise sündmusi tasuta lisada. Enne avaldamist vaatavad teksti üle turismiinfo töötajad ja vajadusel tõlgivad ka inglise keelde.

Riiklik turismikonvertets peetakse tänavu 26.-27. septembril Haapsalus. Linna tuleb u 300 turismiala inimest.

Haapsalu-Dirhami tasuta buss tuleb ka sel suvel.

31. mail algavaks Itaalia veinipeoks avatakse remondis olev Tallinna maantee liikluseks. See peaks kõrvaltänavail ummikud ära hoidma. Veinipidu on viimastel aastatel väljaspool Haapsalu palju huvi tekitanud. Näiteks Facebookis osales veinipeo jagamismängus üle 90 000 inimese.

Homsest peaks linnatänavatele üles minema veinipeo degustatsioonikavad. Veinipeol osaleb 15 ettevõtet, degusteerimisele läheb 34 veini. Pileteid müüakse kuni 2500.

31. mai õhtul on Rootsiturul tasuta kontsert. Esinevad The Swingin´ Sisters ja Laura Põldvere.

1. juunil on linnas nii veinikonkurss, kultuurikeskuses graafilise disaini festival ja avatakse ka Evald Okase muuseum. Oma galerii teeb lahti kunstnik Liivia Leškin.

1. juunil on Itaalia muusika festivalile oodata umbes 8000 inimest.

Tänavu tuleb jaanituli Aafrika rannas, see on tasuta. Esineb bänd.

Valge Daami Aeg: laat on kahel päeval, aga 16. augusti õhtul on suurem pidu kuursaali ümbruses, kus on kuurordimaiguline linna sünnipäeva tähistamine. Lossiplatsile tuleb suur lava, kus on päevane programm ja õhtused kontserdid.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.