Pühapäeval peetakse Noarootsis elamusmaratoni

Pühapäeval, 9. juunil toimub Noarootsis kepikõnni- ja käimismaraton. Start 42, 21 ja 10 km pikkustele distantsidele antakse kl 11 Tuksi spordikeskuse juures.

Osalejate kohalolu registreerimine ning stardinumbrite väljastamine algab kell 10 stardi- ja finišipaigas Tuksi spordikeskuse staadionil. Pärast starti on osalejatel finišisse jõudmiseks aega maksimaalselt kaheksa tundi. Osalejad, kes ei ole veel kell 19 jõudnud valitud distantsi läbida, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

F: elamusmaratonid.ee

Kus rada kulgeb?

Raja kaarti vaata siit. Maratoni stardi- ja finišipaik asuvad Tuksi spordikeskuse staadionil, rada kulgeb edasi põhja poole – esmalt mööda kruusateed ning õige pea liigume juba kaunite männikute vahel. Möödume kaunist järvederohkest piirkonnast, jõuame peaaegu välja Rannakülla ning Nõvale. Tagasiteel läbime Spithami poolsaare tipu ning kulgeme mööda rannikut läbides Dirhami ja Rooslepa.

Kogu maratoni peale on asfalti vaid kilomeeri jagu, mis jaguneb kolme koha vahel. Enamik rajast aga kulgeb metsa- ja kruusateedel. Rajal on ka mõningaid kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnime männimetsas ning mererannas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad suurepäraselt kepikõnniks.

Mis toimub teeninduspunktides?

Täispika maratoni (42 km) rajal on kokku 6 teeninduspunkti, poolmaratonil (21 km) 3 ning 10 km rajal 2 punkti.

Kõikides teeninduspunktides saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja joogiga. Teeninduspunktidele annavad jõudu juurde Põltsamaa, Freesport Isotonic, Kalev ja Vichy Vitamin.

Mis toimub finišis?

Maratoni lõpus ootab kõiki lõpetajaid medal ning personaalne diplom koos valitud distantsi läbimisajaga.

Finišis pakutakse kõigile osalejatele maitsvat Põltsamaa suppi ja kosutavat Saku või Põltsamaa karastusjooki, et keegi ei peaks näljasena koduteele suunduma. Samuti on finišis võimalus lõõgastuda mõnusas saunas.

Soovi korral on võimalik korraldajatelt tasuta laenutada Eestis toodetud Iluum käimiskeppe. Laenutamise soovist saad teada anda üritusele registreerides. Käimiskepid väljastatakse Elamusmaratoni stardialas ID kaardi või muu pildiga dokumendi alusel.

Kuidas tulla maratonile?

Parim viis maratonile tulla on autoga koos sõpradega – seega otsi endale head matkakaaslased nii rajale kui ka autosõiduks. Koos on hea emotsioone vahetada ning mis seal salata, ka soodsam.

Majutus

Noarootsi elamusmaratonil osalejatele pakume võimalust tulla kohale juba maratonile eelneval päeval, et vältida maratonipäeval varahommikust pikka kohalesõitmist. Ööbimisvõimalus on olemas Tuksi spordikeskuse tubades nii laupäeva öö vastu pühapäeva kui ka maratonijärgselt vastu esmaspäeva.

Allikas: Elamusmaratonid

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.