Äike tegi Läänemaal kõvasti pahandust – päästjad käisid kohal neljas paigas

7. juunil kell 16.07 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Kolila külas. Äike lõi palkhoonesse sisse ning tuld võttis hoone rookatus. Päästjad kustutasid 6 x 10 m suuruse kõrvalhoone põlengu kell 16.37.

7. juunil kell 16.54 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda, kus äike oli löönud puu sisse. Puu põles seestpoolt ning päästjad kustutasid põlengu kell 17.11.

7. juunil kell 17.30 kutsuti päästjad kontrollima pikselöögi saanud hoonet. Äike lõi majja sisse purustades kõik pistikud, lüües elektrikilbi kaane küljest ning toas oli ka suitsu. Rookatusega palkmaja turvalisuse kontrollimiseks vaatasid päästjad maja termokaameraga üle ning veendusid, et tulekahjuohtu õnneks ei olnud.

7. juunil kell 21.39 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Saanika külla, kus äike oli löönud kasepuu pooleks ning puu kukkus sõiduteele, sulgedes ühe sõidusuuna. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

PÄRNUMAA

7. juunil kell 17.29 teatati häirekeskusele tulekahjust Häädemeeste vallas Soometsa külas. Pikselöögi tagajärjel süttis põlema turbapinnas, mida päästjad kustutasid ligemale kaks tundi. Neljasaja ruutmeetri suuruse maastikupõlengu likvideerisid päästjad kell 19.13.

7. juunil kell 20.08 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Pärnu linnas Suur-Posti tänaval. Päästjate saabudes põles matkaauto, mida omanik ise juba kustutama oli asunud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 20.26, ning matkaauto hävis 50 % ulatuses.

7. juunil kell 22.53 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Malmö tänaval. Põlema oli süttinud puukuur mõõtmetega 4 x 10 m ning see hävis 80% ulatuses. Tulekahjus sai kannatada kõrvalasuv eluhoone ning hotell, kust  kõik inimesed on evakueeriti. Tulekahju likvideeriti kell 00.26. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab menetlus.

8. juunil kell 14.23 said päästjad väljakutse Pärnu linna Sarve tänavale, kus põlema oli süttinud aia puhkenurk. Pererahvas oli teinud välikaminasse tule, mis käest ära läks ning süütas põlema ka 4 x 4 m suuruse aianurga. Päästjad likvideerisid põlengu kell 14.56.

SAAREMAA

8. juunil kell 02.07 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Jämaja külas on põlema süttinud elumaja kõrvalhoone. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning katusesarikad olid juba sisse kukkunud.  Päästjad likvideerisid põlengu kell 05.27.

8. juunil kell 13.20 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Silla külas. Päästjate saabudes põles soo ääres metsaalune pinnas umbes 200 ruutmeetri suurusel alal. Päästjad takistasid tule leviku turbasele pinnasele ning likvideerisid tulekahju kell 14.46.

9. juunil kell 11.46 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Võhma külas. Põles maantee äärne ala ning osaliselt ka puud. Põleng oli alguse saanud traktorist lennanud sädemest ning see levis 1500 m² suuruse alale.  Päästjad likvideerisid põlengu kell13.34.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.