Noored keelpillimängijad on 25. suve Haapsalus laagris

Noored keelpilliõppurid Haapsalust, Lihulast, Hiiumaalt, Tallinnast ja Soomest kogunesid eile Haapsalu muusikakooli, et taas koos musitseerida.

25 aastat tagasi alguse saanud traditsioon kutsuda suvel Haapsallu noori keelpillimängijaid kogu Eestist ja ka raja tagant ning pakkuda neile kaunis kuurortlinnas suvist enesetäiendamist Eesti parimate keelpilliõpetajate juhendamisel asendus viis aastat tagasi väiksema kursusega. Kokkusaamiskohaks sai Haapsalu kõrval ka Vormsi saar.

Eesmärgiks on just väikeste koolide õpilastele koosmängu võimaldamine ning nii muutus kursus regionaalseks, hõlmates eri muusikakoole Lääne–Eestis, suurim arv osalejaid on Haapsalu muusikakoolist.

F: Ingrid Arro

Õpetajateks on kõigil viiel aastal olnud Haapsalu muusikakooli õpetajad Taimi Kopli, Ingrid Arro ja dirigent Lehari Kaustel, tšelloõpetaja Soomest Sanna–Kaisa Ruoppa on juba päris omainimene ning laste poolt oodatud.

Viis päeva harjutatakse küll pingsalt, kuid ei puudu ka mõnusad mängud ja kui vähegi ilm lubab siis saab nautida Rumpos veemõnusid.

Seekordne noorim osaleja on 5-aastane noor tšellist Milo Soomest Iisalmist, kes alustas pilli õppimist aasta tagasi, tema ema aga sama pilli kaks aastat tagasi.

Noorim Haapsalu muusikakooli kasvandik Sofie lõpetas eelklassi, kuid on juba arvestatav mängija. Ja loomulikult on neil väikestel tore mängida kõrvuti vanemate, juba muusikakooli lõpetanud õpilaste ja eriti õpetajatega.

Seekordse kursuse lõppkontsert on kuursaalis reedel, 14. juunil kell 12. Esinevad erinevad ansamblid ning orkester. Repertuaari kuuluvad Vivaldi, Straussi jt tuntud teosed, aga kõlab ka rahvamuusika.

Ingrid Arro

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.