Noored väravavahid treenisid Ronaldo kasvatajaklubi moodi

7.-9. juunil oli Eesti noortel väravavahtidel esimest korda võimalus treenida samamoodi nagu treenivad tulevikutalendid Portugalis Lissaboni Sportingu noorteakadeemias. MTÜ Virumaa Sport eestvedaja Jüris Sahkuri korraldatud laagris osales 42 noort eri klubidest.

Haapsalu poisid Lissaboni Sportingu väravavahtide laagris. Keskel treener Miguel Miranda. F: Triin Vellemäe

Haapsalust oli oma väravavahioskusi lihvimas seitse poissi: Ralf Luks, Henri Suder, Arti Viispert, Karl Kikas (Läänemaa JK), ning nooremate vanusgrupis Sten Joonas Hein, Tomi Priske, Oskar Saareväli (JK Haapsalu Kalev Kratid).

Laagri peatreener oli 33-aastane Miguel Miranda, kes töötanud koos selliste maailmakuulsate väravavahtidega nagu Jan Oblak (Atletico Madrid) ja Ederson (Manchester City). Lissaboni Sporting on olnud kasvatajaklubiks maailma ühele parimale jalgpallurile Cristiano Ronaldole, kes eile Portugali koondisega UEFA Rahvuste liiga karika võitis. Samuti on Sportingus oma väravavahikarjäärile aluse pannud Rui Patricio. Ka viimast nägime eile teleekraanilt Portugali koondise väravat kaitsmas.

Igal laagripäeval toimus kaks teooria- ja kaks praktikaõpet. Tutvustati Portugali noorteakadeemia, kus väravavahtidega töötab 12 treenerit, filosoofiat ja treeningute ülesehitust. Näiteks 7-13-aastaste puhul on treeningud väga mängulised ja tähtis roll on lõbul. Sealt edasi tegeletakse juba rohkem tehniliste oskuste arendamisega.

Eestis oli Miranda esimest korda. Nende klubi on väravavahtide väljaõpet korraldanud 18 riigis.

Siinsete ja Portugali laste vahel Euroopa tipptreener suurt erinevust ei täheldanud. Eriti nooremas vanuseklassis ei tule tasemevahed veel väga selgelt välja. Küll aga toonitas ta, et mõtlemine ja suhtumine on erinev. Portugalis on jalgpall elu loomulik osas ja seetõttu treenitakse ja mängitakse oluliselt rohkem. Ärge arvake, et meil on hea olemine geenides, kommenteeris Miguel Miranda.

Küsimusele, mis teeb mängija suurepäraseks väravavahiks vastas portugallane, et esiteks hea füüsis ja sellele lisaks on ülioluline otsustusvõime.

Laagris osalenud lapsed jäid saadud kogemusega ülimalt rahule.

Juba augustis on võimalik taas saada osa kvaliteetsetest jalgpallitreeningutest, kui Haapsallu tulevad teist suve järjest laagrit läbi viima Hispaania ühe edukama, Valencia CF noorteakadeemia treenerid.

Triin Vellemäe
jalgpallitreener

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.