Nõval algab suvine väärtfilmide kinohooaeg

Nõval, Rannakülas algab taas kinohooaeg. Režissöör Marko Raat on endises võrgukuuris juba aastaid suvisel ajal näidanud väärtfilme, tänavu on juunist augustini kavas Matsalu ja Tartu dokumentaalfilmifestivalide programmist pärit teosed.

“Võrgukuuri selle suve filmid ja enamus külalisi on paigas,” teatas Marko Raat. “Seansside geograafia on lai, aga maailm häirivalt väike – Iraanis, Poolas, Venemaal ja Kanadas hargnevad lood haagivad kõik väga vahetult sellega, mis me enda liivakastis toimub. Kui varem on Võrgukuuris linastunud filme Pärnu festivalilt, siis seekord näeb möödunud Matsalu ja Tartu dokifestivalide programmist pärit pärle. Võimalik, et mõni Matsalu selle sügise film jõuab koos autoriga festivali raames septembris ka otse Nõvale.”

Kõigil näidatavatel filmidel on inglise subtiitrid; mängufilmil, mis on vene keeles, on eesti subtiitrid.

JUUNI:

Kaader filmist “Pargivaht ja leopard”.

L. 15.06 kl 19 Pargivaht ja leopard. 53 min, rež Fathollah Amiri, Nima Asgari Iraani looduskaitsealal, kus pole 40 aastat leopardi nähtud, saab pargivaht käsu tõestada, et seal on leopard.

Võrgukuuris on külas looduskaitsja ja mitme loodusdoki stsenarist Tiit Randla Perakülast ja lambaid huntidega jagav Risto Kaasik Nõvalt.

P. 30.06 kl 19 Impreza – tähistamine. 75 min, rež Alexandra Wesolowski. Sugulaste kuldpulma Varssavis saabub noor vennatütar Saksamaalt ja jutt kandub poliitikale.

Seda fimi on peale Eesti viimaste valimiste järgset hämmingut raske vaadata teisiti kui meie endi kollektiivset autoportreed. Külaline hetkel veel lahtine.

JUULI:

L. 20.07 kl 20 Mees, kes üllatas kõiki. 104 min, rež Nataša Merkulova, Aleksei Tšupov. Dokkide vahele üks värske vene mängufilm, eriti heade näitlejatöödega kostüümidraama ja küla omakohus Siberist.

Külalisteks filmi operaator Mart Taniel ja eestipoolne produtsent Katrin Kissa.

AUGUST:

L. 3.08 kl 19 Matusepäevikud. 93 min, rež Marko Raat.

Küpses eas võõrasse kultuuri istutatud vaimulike argipäevaks on surmaga tegelemine. Oma elu elamine võib aga vahel olla keerulisemgi.

Film, mida te ei tahaks näha, aga kes julgeb ja juba vaatab, ei kahetse. Külas loodetavasti üks filmi peategelastest + filmi autor nagunii.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.