24 tunni maraton avab loomade varjupaikade köögipoolt

Täna hommikust kuni homse hommikuni postitab Varjupaikade MTÜ oma Facebooki lehele kõigi oma seitsme loomade varjupaiga juhtumised. Postitusi saab vaadata MTÜ Facebooki lehelt.

Loomade varjupaigad on avatud vaid paar tundi päevas ja kuigi meid külastavad tuhanded inimesed aastas, ei teata kuigi palju varjupaikade tegelikust igapäevatööst. Et purustada müüte ja näidata, mida me väljaspool külastusaega teeme, otsustasime sel korral anda ülevaate ühest keskmisest ööpäevast loomade varjupaigas,” rääkis Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Eelmisel aastal postitati Facebooki kõik ööpäeva jooksul varjupaikade telefonidele tehtud pöördumised. Kokku oli pöördumisi 53, kõige enam sooviti infot varjupaigas olevate loomade kohta ja teatati ringi liikuvast omanikuta loomast (mõlemat 20 korda), mõned korrad uuriti varjupaigale annetamisvõimaluste, lastegrupiga külastamise ja oma loomast loobumise võimaluste kohta. Kolm teadet tuli oma looma kaotanud inimestelt.

Varjupaikade MTÜ võtab aastas vastu 30 000 kõnet ja tegeleb 4000 väljakutsega, mille teenindamiseks sõidetakse läbi 130 000 kilomeetrit. Tegutsemisaja jooksul on varjupaigad leidnud uue kodu 12 000 lemmikloomale.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.