Käina lahe muda pürgib maailmaturule Surnumere muda kõrvale

Hiiumaa ja Kassari saare vahel asuva madalaveelise Käina lahe kõrgekvaliteedilist muda on ajalooliselt kasutatud raviks ja kehahoolduseks. Lisaks ravimuda senisele traditsioonilisele kasutusele eelkõige teraapias alustas Eesti kapitalil põhinev ettevõte Millennium Invest Käina lahe meremuda kasutamist ka looduskosmeetikas.

F: Oryaku.com

Ettevõtte ühe asutaja ja juhatuse liikme Martin Tooni kinnitusel on maailmas nõudlus puhaste looduskosmeetika toodete järele püsivalt ja kiiresti kasvamas, samas pööratakse enam tähelepanu sellele, kust täpselt toore pärineb ja jälgitakse ökoloogiliste ressursside kasutust.

„Lisaks muda väga positiivsele mõjule inimese nahale parandab muda kaevandamine Käina lahe ökoloogilist olukorda. Seega on tegemist majandustegevusega, mis on kooskõlas riiklike eesmärkidega, parandab loodusseisundit ja teeb head kohalikule kogukonnale. Mudamaskide positiivse kasutuskogemuse läbi aga loodame rõõmu valmistada paljudele inimestele nii Eestis kui ka kaugetes maades,“ ütles Martin Toon.

Praeguseks on ettevõtte loonud Euroopa Liidu kosmeetikamäärusega kehtestatud tingimustele vastavaid looduslikke kehakosmeetika tooteid Oryaku brändi all.

Oryaku tootearenduse eest vastutav Karel Kõiv ütles, et kogu tegevuse põhjaks olev Hiiumaa ravimuda on tõepoolest maailmatasemel unikaalne. Seda lisaks ökoloogilise puhtusele ka aktiivsete looduslike toimeainete osas. Mudas sisalduv haruldane kombinatsioon kõrge sisaldusega bio-mineraalidest, orgaanilistest hapetest ja mineraalsooladest on tugev põhi tootesarjadele, mis on nahka sügavpuhastavad, taastavad ja organismi tugevdavad.

„Kõrgenenud tarbijateadlikkuse tingimustes tuleb väga suurt tähelepanu pöörata toote koostisele, et nõudlikus ja konkurentsitihedas naturaalkosmeetika sektoris tarbijale mitte pettumust valmistada. Teades, et turg ootab põnevaid ja omanäolisi uudistooteid, usume, et meie muda baasil valmistatud näo- ja kehamaskid äratavad elavat huvi.“

Millennium Invest on Oryaku Skincare tooteseeria esmatutvustuseks valinud oma boksiga osalemise Istanbulis rahvusvahelisel kosmeetikamessil Beauty Eurasia 2019, sest üheaegselt loodetakse kõnetada huvilisi nii Euroopast, Aasiast kui ka Araabia poolsaarelt. 20.-22. juunil peetav mess on Türgis kosmeetikavaldkonna suurim. Martin Tooni hinnangul võimaldavad Käina lahes leiduva ravimuda kogus ja kvaliteet pürgida maailmas muda baasil valmistavate kehahooldustoodete seas praegu domineeriva Surnumere mineraalmuda kõrval olulisele kohale.

Muda kaevandatakse Keskkonnaameti väljastatud kaevandusloa alusel Käina lahe – Kassari maastikukaitsealal Orjaku külas ja seda vaid viiel kuul aastas, mil see tegevus ei kahjusta poollooduslikke kooslusi, Käina lahte ega sega linde nende rändepeatus- ja pesitsuspaikades.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.