American Beauty Car Show üllatab mitmekesise muusikavalikuga

12.-14. juulil toimub Haapsalus traditsiooniline ameerika autode üritus, mille raames saab seekord kuulata muusikat rockabillyst räpini. Selleaastased peaesinejad on Phil Campbell and the Bastard Sons Inglismaalt ja Everlast USA-st.

Phil Campbell and the Bastard Sons.

Esimest korda Eestis esineva Phil Campbell and the Bastard Sons`i liikmeteks on legendaarne Motörheadi kitarrist Phil Campbell ja tema pojad Todd, Dane ja Tyla, lisaks vokalist Neil Starr. Bänd sündis Wacken Festivalil Saksamaal augustis 2016. Alates sellest ajast on bänd esinenud paljudel festivalidel üle Euroopa ja osalenud Guns`n Roses`ega 2017 juunis turneel, kus esineti sadade tuhandete fännide ees Euroopa suurimatel staadionitel.

Samal suvel tegeles bänd ka oma debüütalbumi “The Age of Absurdity” salvestamisega, mis ilmus jaanuaris 2018. Phil Campbell oli Motörheadis alates aastast 1984 kuni aastani 2015 kui bänd peale Lemmy Kilmisteri surma tegutsemise lõpetas. 32 Motörheadi aasta jooksul anti välja 16 stuudioalbumit, Campbell on kaasautoriks nii mõnelgi Motörheadi tuntud lool nagu “Orgasmatron”, “Going To Brazil” ja “Rock Out”.

“Phil Campbell on ehe rock ja rock`n`roll ning esitab peale enda loomingu ka kõige ehedamal moel Motörheadi parimaid lugusid,” valgustas ürituse peakorraldaja Karol Kikkas. “Everlast aga viljeleb sootuks teistsugust muusikat, tema muusikastiil varieerub bluusist hiphopi ja rokini, nii et saab kuulata väga mitmekesist muusikat.”

Everlast on Ameerika muusik, laulja, räppar ja laulukirjutaja. Tuntuks sai ta hiphop grupi House of Pain kaudu. Samuti oli ta osaline hiphop supergrupis La Coka Nostra. Esimene sooloalbum ilmus Everlastil 1990. aastal. Hästi müüs 1998. aastal ilmunud teine album, mida müüdi üle 3 miljoni eksemplari. Albumi põhilooks oli Everlasti üks kuulsamaid laule “What It`s Like”. Kokku on Everlastil ilmunud 8 stuudioalbumit. Aastal 2000 võitis Everlast Grammy auhinna kategoorias “Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal” laulu “Put Your Lights On” eest, mida esitas koos Carlos Santanaga. Lisaks on Everlast veel kahel korral Grammyle ja ühel korral Emmy auhinnale nomineeritud. Everlasti suurimad mõjutajad on olnud Beastie Boys, Cypress Hill, Johnny Cash, Bob Dylan, Tom Petty, The Rolling Stones ja Bruce Springsteen.

Kui Phil Campbelli bänd jääb Eestisse üheks ööks, siis Everlast peatub siin lausa kolm ööd ning plaanib Haapsalu ja Tallinnaga lähemalt tutvust teha. Mõlemad esinejad esinevad laupäevasel festivalipäeval.

Lisaks astuvad üles The Hillbilly Moon Explosion (CH), Big Sandy and his Fly-Rite Boys (USA), Francine (FIN), Revals, The Swingin` Sisters ja Rockin` Lady and her Rivertown Boys. Piletid on saadaval Piletilevis ja kohapeal. Rohkem infot kodulehel www.american.ee

American Beauty Car Show on rahvusvaheline ameerika autode üritus, mis toimub aastast 2001. Ürituse raames leiavad aset autonäitus, kiirendusvõistlus, autode rongkäik ja esinevad erinevad bändid meilt ja mujalt. Tegemist on kogupere üritusega.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.