Koduaeda võrkkiik – puhkus ja lõbu üheskoos

REKLAAMTEKST: Soojal suvepäeval pole midagi paremat, kui võtta hea raamat kaenlasse ja minna mõnusasti omaenda koduaeda puhkama. Värske õhk, linnulaul ja kaunis turvaline koduõu – kas seda kõike saaks nautida veelgi mõnusamini? Kindlasti!

Miks mitte paigaldada õue näiteks võrkkiik, rippkiik või -tool, kus saaks uneledes pilvi vaadata, head raamatut nautida, päikest võtta või isegi lihtsalt silma looja lasta.

Alustuseks, kas vajad kinnituskohta?

Kiige kinnituskoht on traditsiooniliselt kahe puu vahel. Siit leiad häid näpunäiteid kiige kinnitamiseks. Mõned allolevad kiiged on ka eraldiseisvad. Need saad paigaldada terrassile või meeliskohta aias, kuhu vaid soovid.

Klassikaline võrkkiik sobib igasse aeda

Kui naudite klassikat ja sooviksite aeda paigutada just sellise kiige nagu mäletate oma lapsepõlvest, siis võib hea valik olla see soodne võrkkiik Kaup24 e-poe koguvalikust. Kuigi enamasti nimetatakse kõiki sarnaseid ripp-esemeid võrkkiikedeks, isegi kui need on valmistatud hoopis muust materjalist, siis see konkreetne toode on tõepoolest ehtne võrgust kiik. Selle suurus on 100×200 cm ja tegemist on vastupidava, kvaliteetse ja ohutu tootega, mis pakub ideaalset puhkamisvõimalust looduse keskel.

Niisugust klassikalist kiike on lihtne paigaldada ja eemaldada ning selle mõlemas otsas on puidust pulk, mille külge kinnituvad köied – need saab omakorda kinnitada näiteks kahe puu vahele.

Mida kiige valimisel silmas pidada?

Riputatavate kiikede-toolide valik on üsna lai ja seega võib olla keeruline otsustada, millist täpsemalt vaja oleks. Eks sellisel puhul ole nagu ikka­: enne otsustamist tuleb mõelda sellele, kes hakkavad kiike kõige rohkem kasutama – kas rahuarmastav täiskasvanu, müramishimulised lapsed või soovib koguni terve perekond saada lõõgastavast õõtsumisest osa?

Võrkkiiged, mille otstes on puupulgad, hoiavad paremini vormi ning laiust ja sobivad kenasti näiteks päevitamiseks või niisama rahulikuks logelemiseks. Samas on need kiiged pisut ebastabiilsemad ja mürajad võivad nendega kergemini ümber kukkuda.

Pulgata kiiged seevastu sobivad hästi ka lastega peredele, sest need on tihtipeale ka mõnusalt ruumikad. Näiteks see Amazonas BARBADOS, Papaya võrkkiik on eriti ruumikas ja mugav nii istumiseks kui pikutamiseks. Toode on valmistatud eriti tihedast kangast: 400 g/m2, seega suudab võrkkiik korraga kanda kuni 200 kg.

Kuidas ilmastik õuekiike mõjutab?

Kas õuetingimustesse paigutatavat kiike valides on oluline mõelda ka ilmastikule? Tõenäoliselt küll, kui soovite, et sama ese peaks vastu mitu head hooaega. Õuetingimustesse on kõige parem valida näiteks puuvilla ja polüestri segust tehtud võrkkiiged – enamasti on need pehmed ja mugavad, ei pleegi kergesti ja ka vihm ei saa neile saatuslikuks.

Muidugi võib vabalt soetada ka üksnes puuvillasest materjalist võrkkiige – vihm ei tee neile midagi, kui pleekida võivad need pikema ajaperioodi vältel aga küll. Samas on need hinnatud inimeste seas, kellele meeldib naturaalsus ja ehe looduslähedus.

Et sääsed ei tüütaks…

Sageli me ei oska kevadel suveks plaane tehes isegi mõelda, et rahuliku mõnulemise võivad ära rikkuda tüütud putukad – sääsed, parmud, herilased jms. Kujutlus ülimõnusast puhkusest võrkkiiges on aga ikkagi ahvatlev. Kuidas siis teha nii, et putukatest ei saaks probleem?

Üks eriti eksklusiivne võimalus on näiteks võrkkiik Bali2, mis on vastupidav ja ohutu, valmistatud metallist ja tekstiilist. Kaitseks putukate eest on võrkkiik varustatud putukavõrguga. Niisugune kiik on aias ühtaegu nii kaunis kui ka praktiline.

Teine võimalus on soetada võrkkiigele putukavõrk eraldi juurde. Näiteks Sunday sääsevõrk sisaldab katust ja võrku, korpus on valmistatud metallraamist, võrk langeb eest ja polüesterkatus tagab suurepärase kaitse päikesevalguse eest. See on igati kaasaegne ja praktiline lahendus teie õue.

Kolmandaks võimaluseks on järgida mõnda lemmikloom.delfi.ee artiklis soovitatud 21-st moodusest.

Lai valik võrkkiikesid, ripptoole, rippkiikesid ja neile mõeldud tarvikuid ootab teid Kaup24 veebipoes. Meil on kõik, mida vajate!

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.