Läänlane Virgo Vallik esindas jalgpalli noortekoondist turniiril, mille katkestas tõsine viirusepuhang

Noor läänlane, jalgpallur Virgo Vallik tegi kaasa Lätis, Staiceles peetud nelja võistkonna turniiril. Eesti U17 II võitis turniiri avamängus Leedu eakaaslasi 2:1.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandik Virgo Vallik alustas kohtumist koondise algkoosseisus. Turniirile oli koondise peatreener Norbert Hurt kaasanud 22 jalgpallurit kümnest Eesti jalgpalliklubist. Virgo Vallik, kes viimased kolm aastat esindab Pärnu JK Vaprus värve, oli ainus suvepealinna klubi esindaja.

Eesti U17 II koondis. Virgo Vallik number 9. Foto: Eesti jalgpalli Liit

Lisaks Eesti U17 II ja Leedule olid turniiril osalemas ka Läti A- ja B-koondised. Läti meeskondadega aga Eesti koondis kohtuda ei jõudnudki. Paljusid nelja koondise jalgpallureid tabas pärast esimest võistluspäeva ootamatu terviserike, mis võis olla toidumürgitus või kõhuviirus.

Eesti koondise peatreener Norbert Hurt ütles portaalile jalgpall.ee, et keegi ei tea, kas selle põhjustas söök või vesi. “Meie koondisest tabas see kaheksat jalgpallurit,” ütles ta. Koondise juhid ja treenerid tulid koos kokku ja üksmeelne otsus oli turniir pooleli jätta.

Meie jalgpallur koges viiruse sümptomeid veidi hiljem, juba Eestis olles: “Oli väga paha olla ja midagi sees ei seisnud. Hea et koju jõudsin.”

Nii jäi noorele ründajale esialgu protokolli üks mäng rahvuskoondise eest. Tee esimesele koondiseturniirile ja nimetatud mängule on olnud aga üsna pikk ja vaevarikas. Selleks on sel kevadel Lihula gümnaasiumis põhikooli lõpetanud noormees osalenud kolmel noortekoondise kogunemisel. Konkurents 22 kohale on olnud tihe.

Virgo Vallik on just sel aastal 16 aasta vanuselt teinud läbimurde ka meeste jalgpallis. Ta on näiteks Pärnu JK Vaprus põhimeeskonda esindanud paljudes esiliiga kohtumistes ning jõudnud seal juba värava lüüa.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandikest on Eesti noorte ja ka täiskasvanute pallimängukoondisi praeguseks esindanud kümme sportlast.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.