Piiskopilinnuse muuseumi avamisest teeb otseülekande Postimees

Täna kl 15 alustab Postimees otseülekannet Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi pidulikust taasavamisest. Külastajatele avatakse linnuse muuseum homme.

Otseülekannet saab vaadata siit.

Kl 15 algab toomkirikus Vox Clamantise kontsert.

Kl 15.50 peab kõne peapiiskop emeeritus Andres Põder.

Kl 16.30 on pealinnuses avatseremoonia, mille järel tutvustatakse linnuse muuseumi.

Põhjalikult uuenenud muuseumi ekspositsioon keskendub kohaliku keskaegse väikeriigi elu-olule. Muuseumis paiknevad lisaks arheoloogilistele leidudele ka interaktiivsed mudelid, mis võimaldavad külastajatel paremini mõista keskaegset elukorraldust linnas ja linnuses endas. Külastaja saab ise käed külge panna ja proovida, kuidas töötas näiteks keskaegne langevõre ja tõstesild, kuidas tehti püsirohtu või proovida, kui palju kaalub üks turvis ja palju muud.

Suure osa ekspositsioonist hõlmab keldris paiknev relvaarsenal, mille väljapanek keskendub keskaegsele relvadele ja sõjapidamisviisidele. 700 meetri pikkune teekond linnuse kahel korrusel on põnev avastusretk ainulaadses keskaegses arhitektuurikeskkonnas.

Müüridel kulgevad käiguteed annavad suurepärase võimaluse kogeda linnuserajatist ja maalilist Haapsalut täiesti teiselt, linna kõrgemalt tasandilt.
Muuseumisse on paigaldatud kaks lifti, mis võimaldab muuseumikülastust ratastooliga ja vankriga.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.