Paralepas ohustas kuuemeetrise läbimõõduga lõke ümbruskonna hooneid ja metsa

28. juunil kell 19.10 said päästjad väljakutse Paralepa alevikku. Inimene oli teinud oma krundile kuuemeetrise läbimõõduga lõkke, milles põletas puukände.

Lõke asus vaid 10 meetri kaugusel vanast kivihoonest ning 30 meetri kaugusel naabermajadest. Metsani oli vaid 20 meetrit. Tuul oli suur, suits ja sädemed lendasid metsa suunas.

Omanik kustutas päästjate palve peale lõkke ning päästjad tegid selgitustööd tuleohtlikust ajast ning lõkke tegemise ohutusreeglitest.

28. juunil kell 18.35 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Martna külas. Põlema oli süttinud kulupõld ning peremees oli ise asunud koheselt ka kustutustöödele. Päästjate saabudes oli suurem leek suudetud oma jõududega kustutada ning põles veel ca 20×30 m kulu. Päästjad kastisid põlenud ala veega üle. Millest tulekahju alguse sai, pole teada.

JÄRVAMAA

28. juunil kell 18.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Aasuvälja külas. Eramaja keldris oli põlema süttinud puuriit, mille pererahvas suutis oma jõududega kiiresti kustutada. Päästjad kontrollisid tulekahju koha ohutuse tagamiseks üle ning ventileerisid ruumid.

30. juunil kell 14.45 said päästjad väljakutse Järva-Jaani alevisse Kalda tänavale, kus kortermajas oli teataja sõnutsi tunda kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid korteris kõrbema läinud toidu ning magava peremehe. Päästjad likvideerisid ohu ning tuulutasid ruumid. Kiirabi kontrollis peremehe üle ning vigastusi tal ei tuvastanud. Päästjatel jäi üle ärganud mehele selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada.

PÄRNUMAA

28. juunil kell 16.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Saarde vallas Saarde külas. Kahekorruselise ridaelamu elektrikappi oli lind pesa ehitanud vedades selle sammalt täis. Ajapikku tekitas see aga lühise ning elektrikapp süttis põlema. Päästjate saabumise ajaks oli küll tuli ise vaibunud, kuid päästjad piirasid siiski ala, eemaldasid kapist sambla ning inimesed jäid elektrikku ootama.

29. juunil kell 23.04 teatati Häirekeskusele ümber läinud paadist Pärnus Pärnu jõel asuva kesklinna silla juures. Paat oli sõitnud silla keskmise samba vastu ja kaks inimest olid vees. Pinnaltpäästjad tõid joobes mehed veest välja ning pukseerisid paadi kaldale.

29. juunil kell 14.12 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Suur-Jõe tänaval, kus tühermaal põlesid rehvid. Pealtnägijate sõnul jooksid sündmuskohalt minema kolm poissi. Tõenäoliselt poistekamba poolt süüdatud rehvid kustutati kell 14.12.

RAPLAMAA

29. juunil kell 13.38 vajati päästjaid appi Rapla valda Iira külla, kus algaja langevarjur oli langevarjuhüpet tehes puu otsa maandunud. Päästjad aitasid koostöös arboristiga langevarjuri ohutult ca 20 meetri kõrguselt puu otsast alla. Langevarjur vigastada ei saanud.

SAAREMAA

1. juulil kell 1.33 teatati häirekeskusele sõiduauto tulekahjust Saaremaa vallas Saue-Putla külas. Maanteekraavis põles lahtise leegiga maastur. Juhi sõnul süttis auto põlema, kui üritati sõita maanteelt põllule ning jäädi kraavi kinni. Päästjate saabudes põles auto lausleegiga, samuti auto ümbruses olev oksarisu ja turbapinnas kümne ruutmeetri ulatuses. Auto hävis tulekahjus täielikult. Tulekahju lokaliseeriti kell 2.04.

1. juulil kell 7.32 said päästjad väljakutse Saaremaa valda Mullutu külla, kus põlema oli süttinud tehase ahi. Päästjate saabudes oli leek sumbunud ning päästjad kontrollisid olekorra ohutuse tagamiseks üle. Tulekahju põhjustas seadme rike.

LÄÄNE-EESTI POMMIGRUPP

30. juunil tehti kahjutuks Hiiumaa vallast Kassari küla lähedalt mere äärest leitud mürsk.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.