SUUR PETTUS TURGUDEL: Inimesed, teil pole aimugi, mida ostate!

Maaleht paljastab skeemi, kuidas turgudel müüakse ulatuslikult ja kontrollimatult Eesti maasikate pähe igasuguse päritoluga marju. Tänaseks on selgunud, et Sepakõrtsi talu turul müüdavatelt maasikatelt leidis ka veterinaar- ja toiduamet keelatud taimekaitsevahendite jääke, nagu selle tuvastas nädal varem Maalehe eksperimendi käigus tehtud laborianalüüs. Ametnikud kahtlustavad selle juhtumi puhul samuti võõra päritoluga marjade müüki Eesti maasikate pähe.

Loe Maalehe eksperimendist pikemalt siit.

Veel homme ilmuva Maalehe teemasid:

EESTI KÕRGED HINNAD: Leedulastest teenime küll rohkem, aga osta suudame neist vähem

Palgakasvu ja tarbimishulluse ajal on Eesti elanike ostujõud langenud üheks Euroopa väiksemaks. Konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing selgitab intervjuus Ivar Soopanile, miks saame sama raha eest osta vähem kui teiste riikide kodanikud.

Maalehe astroloog Taimi Uuesoo: Ees ootab huvitav sügis

Maalehe horoskoop nägi paljusid tänavu toimunud sündmusi ette, nii pingeid poliitikas kui ka võõraviha kasvu. Maalehe astroloog Taimi Uuesoo kirjutab tänases lehes, et sügisel on oodata huvitavaid sündmusi.

Putukamürk võis põhjustada mesilaste surma

Möödunud nädala kolmapäeva õhtul avastas hobimesinik ja aiandusspetsialist Väino Eskla ühe oma mesitaru eest hulga hinge vaakuvaid mesilasi. On kahtlus, et mesilaste surma põhjustas mürgistus.

Kümnevõistleja Karl Robert Saluri ema: Kui teed, ära karda, ja kui kardad, ära tee!

Maire Aunaste kirjutab Maalehes, et nüüd on siis teada, miks meie kümnevõistleja Karl Robert Saluri spordis just selle ala valis. Nii nagu ema Iiris Saluri, ei suuda temagi korraga teha ainult ühte asja. Iiris Saluri räägib oma loo, kuidas ta nelja lapsega üksi toimetas.

Robot annab õige ravimi ja käsib alla neelata

Argo Ideon kirjutab Maalehes eakatele mõeldud robotist. Halli värvi masin näeb välja nagu leivaküpsetaja või riisikeetja, aga tema otstarve on hoopis teine. Kui saabub õige hetk, läheb aparaadi kõhu peal olev suur nupp roheliselt põlema ja ekraanile ilmub ingliskeelne tekst “Ravimi saamiseks vajuta nupule!”.

Inimesed ei oska enam rääbist valmistada

Jõgevamaal Kasepääl toimub 20. juulil esimene rääbisefestival, kus valmistatakse ja pakutakse seda maitsvat kala mitmel eri moel ja õpetatakse kokakunsti ka huvilistele.

Tervisliku jäätise tootja lööb laineid Tšiilist Hiinani

Eesti tootja Revala OÜ probiootikumidega jäätisepulber pälvis eelmisel aastal rahvusvahelisel toiduinno­vatsiooni messil Shanghais kõrge tunnustuse ja tänavu jõuti Hiinas suuremate kaubanduskokkulepeteni.

Krimikirjanduse asjatundja Jaan Martinsoni kümme lugemissoovitust suveks

Raamatulettidele on jõudnud hulk väärt krimkasid, psühhotrillereid ja spiooniromaane. Jaan Martinson tutvustab neist kümmet paremat.

Retrodisko esihitt on endiselt “Alice”

Ansambel Smokie kultuslik “Alice” toob tantsupõrandale noore ja vana, terve ja haige, kinnitavad üle kümne aasta retrodiskosid teinud Erkki Vadi ja Peeter Taim.

Maailma lõpus pole kohvik, vaid vanadekodu

Saku külje all Rehe küünis mängitava etenduse “Lootuskiir pimeduses” üks võlu on Margus Mikomäe hinnangul eriline näitlejakoosseis. Tegelikkus ilmselt andiski iseenesest koomilisele loole kurva alatooni.

Pikemalt loe Maalehe veebist!

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.