Hedvig Hanson toob Joogafestivalile häälerännaku

Hedvig Hanson. F: erakogu

Hedvig Hanson võtab festivali külalistega ette omapärase häälerännaku. Hedvig: „Hääl on hinge peegel. Kui me ei julge end avada, ei saa ka hääl kõlada“.

Hedvig, mis on häälerännak? 

Olen ise laulnud lapsest saadik, laul on võimas eneseväljendus ning teraapilise mõjuga. Kõige enam siis, kui me leiame üles just selle oma hääle, oma laulu…

On levinud arusaam, et laulmise õppimine algab kellegi matkimisest, oma eeskujude järgmisest. See on algatuseks ka hea, kui innustab, aga elu edenedes võiksime jõuda oma unikaalse väljendusviisini. Just “viisini” on hea sõna! Läbi laulu, oma hääle võiksime väljendada oma kõige sügavamaid tundeid.

Selleks on vaja arendada tunnetust ja taju ning julgust. Häälerännak võib meid viia igale poole, nii ajas kui ka ruumis. Või hoopis väljuda ruumist, kõiksuse avarusse… Kõike ei tahaks ega saagi ära rääkida, sest palju sellest rännakust on intuitiivset laadi ja sünnib vastatavalt energiale, sünergiale kohapeal. Tegin seda esimest korda rühmale eelmise aasta Naistepuhkuse retriidil. Ja kogesin südantsoojendavat tagasisidet. Põhiline oli inimeste arusaam, et ei pea olema ülimusikaalne või superlaulja selleks, et läbi hääle end väljendada ja tervendada.

Milline näeb täpsemalt välja töö häälega? 

Hääl on hinge peegel. Kui me ei julge end avada, ei saa ka hääl kõlada. Tasapisi on võimalik end usaldama hakata. Paljud on ses mõttes ikkagi kinni, ei usalda ennast.

Minu “töö” on siis julgustada, ise siiralt avaneda… Väikeses grupis on ka hea rääkida, et jagada soojust. See on nagu iga intiimse, intuitiivse tegemisega – ka eelsoojendus, meeleolu loomine on olulised.

Rohkem infot Hedvig Hansoni Häälerännaku kohta leiab SIIT!

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.