Laupäeval tuleb Ridala kiriku juures kihelkonna lustipäev

Laupäeval, 20. juulil toimub Ridala kirikus ja selle esisel lipuväljakul Ridala kihelkonna lustipäev. EELK Ridala Püha Maarja-Magdaleena kogudus tähistab oma esmamainimise 799. aastapäeva.

Lustipäeva alustab kell 12 Harry Gustavsoni nukuteater kogupere nukuetendusega „Vaeslaps ja talutütar“. Etendus on kirikuesisel lipuväljakul peotelkide all.

Kell 13 on aeg keha kinnitada. Külasuppi aitab valmistada Rannarootsi Lihatööstus. Sünnipäevakooki ootame lustipäevalistelt. Toimub suur külakookide degusteerimine, retseptide vahetamine ning populaarseima külakoogi tiitli välja andmine. Kolila küla esindab „pastori plähmakas“.

Kell 14 on kõik oodatud Ridala kirikusse, kus kontserdi annab Ridala baptistikoguduse muusikakollektiiv „Vikel Sukkel“.

Ridala kihelkonna 2018. aastal rajatud õunaaed on avatud. Külade õunapuud ootavad huvilisi loendama päikeses kosuvaid õunu.

Üritus on osalejaile tasuta ja toimub iga ilmaga. Kohtumiseni Ridala mäel, 20. juulil kell 12.

Etenduse kohaletoomiseks oleme saanud Rahvakultuuri Keskuse Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetust ”Teater maale” meetmega. Peotelkide ja pinkide rentimiseks on ulatanud oma abikäe SA Läänemaa Kohaliku Omaalgatuse Programmi 2019. aasta kevadvoor.

Küllike Valk
Ridala kirikuõpetaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.