Laupäeval avatakse Okase muuseumis merevaigust ehete näitus

Evald Okase muuseumis avatakse 20. juulil kell 17.00 ehtekunstnik Urve Küttneri näitus „Mere vaik“ (kuraator Harry Liivrand).

2019. aasta 29. märtsil saanuks Eesti ajaloo parimaid propageerijaid ja interpreteerijaid Lennart Meri 90 aastaseks. Väljapaistva ehtekunstniku, kahekordse Ede Kurreli preemia laureaadi Urve Küttneri esimene isiknäitus suvel 2019 Haapsalus Evald Okase muuseumis on tänuks teda inspireerinud merevaigu ülistamisele Meri ühes peateoses, “Hõbevalges”.

Sümboolseks sünnipäevakingiks kavandas Küttner üheksa merevaigust ja hõbedast lilleoksa installatsioonina “Lilled Lennart Merile”. Lisaks eksponeerib kunstnik uusi ehteid ja objekte merevaigust kui talismane meie ökoloogilisest minevikust.

Merevaiguga on Küttner töötanud ligemale pool sajandit, kujunedes selle loodusliku materjali üheks kõige võimekamaks ja originaalsemaks kasutajaks, seetõttu on uus sari põnevaks loogiliseks järjeks juba varemalustatule. Näituse kujunduses kasutab Küttner ka varasemaid installatsioone “Last Supper” ja ” A+E” , samuti Meri “Hõbevalgest” tsitaate nii merevaigu ajaloolisest tähtsusest kui ka tema  tervistavatest omadustest.

Näitus „Mere vaik“ on üleval kuni 11. augustini.

Muuseumi suvine kunstiprogramm kestab 9. septembrini. Sel perioodil toob muuseum Haapsalu kultuuriellu Evald Okase loomingu kõrval mitmeid põnevaid näituseid ning pakub kunstikursustel osalemise võimalust lastele ja täiskasvanutele.

Evald Okase muuseum Haapsalus jääb avatuks 9. septembrini T-P kell 12-18.

Tutvu muuseumi suvise programmiga SIIN.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.