Joogafestivalil saab hommikukanget keha sirutada Aneti elava muusika saatel

Haapsalus 27.-28. juulil toimuvaks Joogafestivaliks on kolm loovat noort naist pannud kokku mõnusa tundega joogatunni, kus on aega ärgata nii kehal kui ka meelel.

Liisianne Kruusmägi juhendab yin-yang-jooga tundi. Anett annab enda hääle muusikalisele taustale, esitades nii omaloomingut kui ka täiendades teisi valitud palasid. DJ Liisi Voolaid hoolitseb plaadimängijatel selle eest, et see kõik kenasti kokku sulanduks.

Vinyasa-joogal põhineva yang-jooga praktika on tunni aktiivsem osa, mis teeb keha mõnusasti soojaks ja virgeks. Yin-jooga saadab sügavatesse venitustesse, et peatuda, endasse vaadata ja hetkes olla.

Tervist väärtustav ja terviklik elustiil on olnud alati Liisianne lahutamatuks osaks. Joogat on ta praktiseerinud kaheksa aastat. Enne seda tegeles ta 16 aastat võistlustasemel rühmvõimlemisega.

„Vajadus järjepideva jooga kui keha ja meele tervendaja järele tekkis peale lapse sündi. Keha vajas hoolt, et saada tagasi iseendaks ning olla terve ja heas vormis ka tulevikus. Alustasin koduste tundidega interneti vahendusel, kui laps magas,“ räägib ta.

Selle mõjust inspireerituna jõudis ta soovini jagada seda sügavat filosoofiat ja kogemust ka teistele. 2015. aastal läbis ta esimese kursuse Brasiilias. 2016. aastal järgnes kursus samade õpetajate juures.

„Kindlasti pole ma veel finišis, vaid ühe pika teekonna alguses, mis on põnev ja väljakutseid täis,“ arvab Kruusmägi.

Anett andis tänavu välja debüütalbumi “All Over Again”. Liisi Voolaid on üle seitsme aasta tegutsenud DJ, kes mängib peamiselt souli.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.