Videokaamera leidis Haapsalust imelise aiaga kodumajutuse

Tunnen Haapsalut üsna hästi ja olin ka seda koduaeda tänavalt varemgi imetlenud, aga nüüd paluti mul seda filmida. Käisin elukaaslase ja pojaga aeda uudistamas ja ausõna, see paik on erakordne. Nimeks Marias House.

Kaks peretütart võtsid mu pooleteiseaastase poja kohe mängukaaslaseks ja sõidutasid teda suure puidust autoga mööda aeda ringi. Marias House ongi hea paik perepuhkuseks, sest aias saab turnida ja kiikuda, ronida kõrgele puude vahele, käia mööda köitel kõikuvat laudteed ja mängida kõrgel õhus värvilise aiaga ümbritsetud majakeses. Lapsele on see unistuste mängumaa. Meri on vaid paarisaja meetri kaugusel, et vahepeal supelda.

Tegelikult ma ei teagi Haapsalus teist nii erilist aeda, kuigi neid on siin palju. Pererahvas on Maria ja Micha. Maria on eestlanna, Micha pärit Saksamaalt, aga ta räägib vabalt eesti keelt. Sealsamas on nende kodumaja ja selle kõrval 150 aastat vana suur palkhoone, kus on kolm kodumajutuse korterit.

Nagu ma filmise vahepeal jutuajamistest Michaga aru sain, on ta suur aiandushuviline. Kõikjal on palju erinevaid lilli, mida tavalises aias kohata ei oskaks.

Aia uhkuseks on mitut eri sorti päevalilled, mille kollased või tumepunased õied sirutuvad tänavale ja on koha leidnud mitmes ilmakaares aia muudes soppides. Praegu on valmimas õunad, pirnid, mustsõstrad – aed on lõhnadest ja maitsetest pungil. Ja muidugi Micha valmistatud leedri- ja rabarberilimonaadid – need on suurepärased.

Aed on tõesti äge, aga kodumajutuse korterid on samuti kaunid. Neid on kolmes eri suuruses, maitsekalt renoveeritud ja igal pool jääb silma, et mõeldud on lastega külalistele.

Allikas: Reisiportaal.ee

Video: Ivar Soopan / Videoteenus.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.