Lihulas võistlevad taas Eesti tippkergejõustiklased

Augusti esimene nädalavahetus on Lihulas taas suure kergejõustiku päralt. Juba kuuendat aastat peetakse Lihula staadionil siitmailt pärit 1938. aasta Euroopa kuulitõukemeistri Aleksander Kreegi mälestusvõistlusi.

Kuna tänavu möödub kuulisangari sünnist 105 aastat, kannab võistlus nime Aleksander Kreek – 105. Esimesel viiel mälestusvõistlusel on Lihula spordipublik näinud rohkelt isiklike rekordite sündi, Eesti hooaja parimaid tulemusi, Lihula staadioni rekordeid ja ka 20-meetrist tõukekaart.

Nii nagu igal aastal, on ka nüüd 3. augustil Lihulasse oodata kogu Eesti kuulitõukeparemikku ja võistlusest peaks kujunema kõigi aegade kõrgetasemelisem Lihula kuulitõukevõistlus. Lõuna-Läänemaa pealinna on tulemas Eesti parim naistõukaja Kätlin Piirimäe ja rida Eesti tippu kuuluvaid noori nii Läänemaa Kergejõustikuklubist kui ka Niidupargi kergejõustikuklubist.

Lisaks teevad kodusel võistlusel kaasa Lääneranna valla kergejõustiklased. Juubelivõistlusel olemegi palju mõelnud noortele võistlemisvõimaluse andmise peale. Kavas on kolme vanuseklassi – U14, U16 ja U18 võistlused.

Meestest on võistlustele oodata äsja Pärnus Eesti rekordi 20.76-ni viinud Kristo Galetat. Euroopa juunioride meistrivõistlustel finaali jõudnud kolme meest, Kevin Saksonit, Jander Heili, Kert Piirimäed. Lisaks on ringis kaua Eesti tipus püsinud Fred Vali, Raido Kalbach, Rivo Tamm jpt.

Kindlasti on eriline veel see, et esimest korda on Aleksander Kreegi mälestusvõistlused rahvusvahelised, sest võistlevad ka sportlased Venemaalt.

Kiidusõnad on Eesti tippudelt saanud Lihula staadioni kuuliring. Eesti parim Kristo Galeta: “Eestis on kolm väga head ringi: Tallinn Kadrioru staadionil, Pärnu Rannastaadionil ja Lihula gümnaasiumi staadionil.” Just Lihulas ületas ta aasta tagasi maagilise 20 meetri piiri, tõugates eelmisel aastal 20.13, mis oli sellel hetkel Eesti kõigi aegade neljas tulemus.

Lihulale tegi kuuliringi näol kingituse Pärnu Niidupargi KJK treener Mihkel Lembit, kes selle viis aastat tagasi kinkis. Mihkel Lembit treenib mitmeid Lääneranna vallast pärit noorkergejõustiklasi, kes siit edasi Pärnusse haridusteed jätkama on suundunud.

Juubelivõistlusel on korraldajate soov üle lüüa ka kuulitõukevõistluse publikurekord, mis on 103 spordisõpra ja mis pärineb möödunust aastast. Korraldajad peavad ka pealtavatajaid üllatustega meeles. Muidugi ootab võistlejaid rikkalik auhinnalaud.

Kuid kuulitõukevõistlusega kergejõustiku nädalavahetus Lihulas ei piirdu. Pühapäeval, 4. augustil toimub kolmandat aastat noorte kõrgushüppegalat. Selle võistluse omapära on selles, et see toimub õues muruplatsil muusika- ja kunstikooli taga. Kunagi asus selles majas koolimaja ja just sellel muruplapsil sportisid meie vanavanemad 60-70 aastat tagasi. Ka kõrgust hüpati seal paljajalu, kellel võimalik, spordijalanõudes, aga kindlasti muruplatasil ja liivahunnikusse. Praegu paneme lastele maandumiseks alla küll matid, kuid selle võistlusega soovime natukenegi praegustele noortele luua pilti, kuidas oli võimalik saada siis, neil kaugetel aegadel samasuguseid tulemusi hoopis halvemates tingimustes. Igal aastal on laste hüppevõistlust käinud vaatamas palju endisi meie piirkonna häid kõrgushüppajaid.

Kes ei ole veel ennast tõukama ja hüppama registreerinud, saab seda veel nädala lõpuni allakirjutanule jaanus.getreu@mail.ee teha.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.