Noored jalgpallurid üle Eesti harjutasid Vormsil ja pidasid sõprusmängu

Vormsis peeti juba neljandat aastat noorte jalgpallurite suvist jalgpallilaagrit. Nädalane laager on nagu taoline laager ikka – kaks korda päevas on treeningud, suvised mängud ja muidugi ei puudu ka rannamõnud, kui ollakse ümbritsetud veega. Õhtul võetakse jalgpallipäev koos kokku, räägitakse lastega kõik tehtu koos läbi ja tutvustatakse järgmise päeva tegemisi.

Vormsi jalgpallilaagris töötavad lastega Viljandi JK Tuleviku noortetreenerid. Laagri peatreener Björn Berggrenile, kes ise Vormsilt pärit, lisaks veel endised JK Tuleviku mängijad, nüüdsed treenerid Gerdo Juhkam ja Karel Kübar.

Vormsi jalgpallilaagrist osavõtjad. F: Toomas Valge

Laager sai alguse saarel suvitava teatrimehe Karl Kermese initsiatiivist, kes Björnilt uuris, kas selline noorte suvine laager oleks mõeldav. Nüüdseks on laager toimunud neli suve ja igal aastal on saarele tulnud üle 20 noore jalgpalluri.

Lisaks saare oma lastele tegid tänavu kaasa noormängijad üle Eesti. Esindatud olid Läänemaa JK, Viljandi JK Tulevik, FC Elva. Lisaks mitme Tallinna klubi noored, eesotsas FC Levadia-ga.

Björn Berggren: “Laagrisse tulijatega on nii, et see on nagu selline sõna kaudu leviv info. Kes soovib tulla, saab kaasa võtta veel sõbra ja nii see on läinud.”

Vormsi jalgpallilaagris toimub jalgpallialane töö imeliselt kaunis ja erilises kohas paiknevas jalgpalliväljakul. Vormsi koolimaja taga, mändide keskel asuv 65×40 meetri suurune jalgpalliväljak kohe kutsub mängima ja harjutama. Kõik muu on ka käe-jala juures: pood, kohvik, laululava ja muidugi koolis korralikud pesemistingimused. Just linnalastele, kes taolises kohas sportinud ei ole, võib jääda mulje sporditegemisest tõelises paradiisis.

Eelmisel aastal otsustasid Vormsi jalgpallilaagri treenerid tuua laagri päevakavva uue tegemise. Sõprusmängule kutsuti Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi noored. Otsekohe võeti see kutse mandriklubi poolt vastu. Traditsiooni jätkati sel aastal.

Mõlemad, nii Vormsi laager kui ka Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi panid välja 21-liikmelise võistkonna, mis jaotati kolmeks eri tiimiks. Seda just selleks, et kõik lapsed saaks mängida vastavalt oma tasemel võistkonna vastu. Kõige nooremad, kelle hulgas veel ka lasteaiapoisse ja -tüdrukuid, siis keskmine grupp, ja vanem, teistest kauem jalgpalliga tegelenud poisid.

Kõik võistkonnad mängisid kordamööda ja kõigile jagus 2×45 minutit hulgaliselt minikohtumisi. Noorte jalgpallilaste poolt sai väljakul näha ennastsalgavaid etteasteid. Nii kõige väiksemad kui ka kõige vanemad pakkusid väljaku ääres kaasaelavale rohkearvulisele publikule jalgpalli igale maitsele. Igas mängus võis näha tarka jalgpalli, ilusaid kauglööke, meisterlikke triblinguid. Eriliselt suure aplausi said oma mängule kõige väiksemad põnnid, kes vaat et kõige suurema tuhinaga mängus sees olid.

Kuigi sõpruskohtumise idee oli pakkuda lastele tore jalgpallipäev, loeti lõpuks ka väravad kokku. Kui eelmisel aastal oli üldseis jäänud 3:3 viiki, siis tänavu olid üldskooriga 5:3 paremad külalised.

Kõiki jalgpallilapsi premeeriti pealtvaatajate aplausi saatel medalite ja kosutava jäätisega. Lisaks olid eriauhinnad mõlema võistkonna parimatele. Mart Poomi väravavahisärgid võitsid endale Vormsi jalgpallilaagri võistkonnast Sander Toms ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubist Paul Lomp.

Tuleval aastal on laager Vormsil juba viiendat suve ja kolmandat korda sõidavad saarele ka Lõuna-Läänemaa Jalgapalliklubi noored.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.