Nädalavahetusel peetaval Augustibluusil astuvad üles kümne riigi esinejad

Sel reedel avatakse Haapsalus 26. korda peetav festival Augustibluus. Piiskopilinnuse pealaval toimuvad kontserdid reede ja laupäeva õhtul, väravad avatakse 2. augustil kell 17. Kokku on festivali kümnel laval 35 kontserti, esinejaid saabub Augustibluusile kümnest riigist.

Festivali esinejaterivi on sel korral erakordselt kirju. Lisaks kodumaisele bluusiparemikule ning bluusi sünnimaalt USA-st saabuvatele peaesinejatele astuvad Augustibluusil üles muusikud Austraaliast, Indiast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Soomest, Rootsist, Lätist ja Venemaalt.

Reedeõhtuseks peaesinejaks on Rick Estrin & The Nightcats. See on kooslus, mis võttis möödunud aastal Ameerika bluusiauhindade galal vastu kolm olulist auhinda. The Ninghtcats on 2018. aasta USA parim bluusbänd, Rick Estrin traditsioonilise bluusi kategoorias aasta meesartist ning nende pala “The Blues Aint Going Nowhere” 2018. aasta bluusipala.

Laupäevane peaesineja on viimase paari aasta jooksul bluusimaailma tippu tõusnud Louisianast pärit kitarrvirtuoos, üliandekas laulukirjutaja ja laulja Jonathon Long, kelle tähelend algas 2011. aastal 4000 osavõtjaga “Guitar Center King of the Blues” konkursi võiduga, millele järgnes viieteistkümnest kontserdist koosnev tuur koos B.B. Kingiga.

Seekordseks festivaliks on kokku pandud ka kaks kodumaist eriprojekti. Neist esinemine kannab nime “ZZ Top 50”. Eesti blues-rocki lipulaev Kolumbus Kris teeb tribuutkontserdiga kummarduse ansamblile ZZ Top, mille looming on põnev segu bluusist, kantrist, boogie’st ja hard rock’ist.

Kolumbus Krisiga astuvad lavale Kristel Aaslaid, Emil Rutiku, Sulev “Sulliwan“ Müürsepp ja Juss Haasma. Festivali eriprojektiga astub pealavale ka Raul Ukareda & Teele Viira Blues Band, olles kaasanud külalissolistiks laulva näitleja Jan Uuspõllu.

Unikaalset bluusmuusikat esitab Augustibluusil Indiast pärit Aki Kumar, kes integreerib oma loomingusse traditsioonilise India muusika elemente, mida saadab katkematu side bluusijuurtega.

Festivali põnevaim kooslus on Itaaliast saabuv The Cyborgsi, mille kaks liiget kasutavad oma identiteedi varjamiseks laval keevituskiivreid ning mängivad samaaegselt basskitarri, trumme, klahvpille ja mõningaid ise valmistatud instrumente. Kodumaal on neil olnud au olla soojendusesinejaks sellistele legendaarsetele artistidele, nagu Bruce Springsteen, Deep Purple, Iggy Pop ja Jeff Beck.

2.-4. augustil toimuva festivali passid on müügil Piletilevis, üksikute kontsertide piletid aga kohapeal. Lisainfot leiab festivali kodulehelt www.augustibluus.ee.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.