Tänavu on uppunud 27 inimest, neist 20 olid 50-aastased või vanemad

Ehkki uppunute arv on viimastel aastatel üldiselt vähenenud, on sel aastal suurenenud vanemate inimeste uppumissurmade osakaal – 27 uppunust on 20 olnud 50-aastased või vanemad.

Möödunud laupäeval uppus kolm üle 50-aastast mees, teatas päästeamet. 26. juulil kella 13.07 ajal leiti Saaremaal Väike-Ula külas tiigist uppunud 50-aastane naine.

27. juuli öösel kella 3.40 ajal leiti Harjumaal Anija vallas Pillapalu külas Kõrvemaa spordikeskuse juures asuvast tiigist uppunud 57-aastane mees, õhtul kella 19.20 ajal leiti Narvas Väike-Karjääri järvest uppunud 51-aastane mees ja kella 19.28 ajal toodi Tartus Anne kanalist välja uppunud 62-aastane mees.

Sageli juhtuvad õnnetused vanemate inimestega seetõttu, et oma tervislikku seisundit ja füüsilist vormi hinnatakse paremaks kui see tegelikult on. Oma tervisesse tuleb ujuma minnes suhtuda realistlikult ja arvestada vajadusel krooniliste haigustega. Vanematel ja kehvema füüsilise vormiga inimesetel on turvalisem supelda kalda läheduses madalamas vees koos kaaslastega ning hoida nendega kontakti.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.