EKRE valmistub rahvast välismaalt ning linnadest riigi raha toel maale kolima

EKRE on loobunud valitsuses eraldi nn tagasirände agentuuri loomisest, ent tegeleb uue strateegiaga, mis peaks inimesed välismaalt ja Eesti linnadest maale elama meelitama soodsate, pikaajaliste laenude ja käenduste abi, kirjutab Maaleht.

“See on väga tõsine plaan ja hakkame seda jõuliselt ajama,” lausus maaeluministri nõunik Maido Pajo. “Nii on – tuleb neid elamiskohti luua ja või ette valmistada.”

Praegu ei ole EKRE plaani üksikasjad veel maaeluministeeriumis täpselt paika pandud, kuid Pajo sõnul puudutab see välismaale lahkunud eestlaste tagasi meelitamist. Samuti aitaks see eelkõige maaelust huvitatud noortel peredel kolida maale, ehitada seal omale kodu või renoveerida vana hoone.

Üks maale kolimise ajendiks võiks Pajo sõnul olla see, et laenu kodu rajamiseks antakse väga pikaks ajaks, nagu seda tehti ka 1920ndatel ja 1930ndatel. Idee eeskuju ongi okupatsioonieelsel ajal toiminud asunduskapital, mille abil anti maalekolijatele odavat ja pikka laenu.

Küsimuse peale, kas plaanis on toetada nii maale kolijate uue kodu ehitust kui ka renoveerimist, vastas Pajo, et nii võiks see olla. ”Maaelu Edendamise Sihtasutuse kaudu on võimalik pikaajaline meede. Kui 60 aastaks antakse laenu või tagatis nagu esimese Eesti Vabariigi ajal, siis on võimalik maale elukoht rajada ja maale tekib elu,” lausus ta. “See peab tulema, sest kui inimesi ei ole, siis maaelu ei edene.”

Maalehe artiklis räägivad ka Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus ning kuus aastat Soomes ettevõtet juhtinud Siim Adamson. Mõlemad nägid EKRE plaanis hulka nõrku kohti.

Pikemalt saab sellest lugeda Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.