Lihulas peeti kolmandat korda noorte kõrgushüppegalat

Juba kolmandat suve kogunesid Lõuna-Läänemaa noored spordilapsed Lihulasse kõrgushüppegalale võistlema. Endise koolimaja, praeguse Lihula muusika- ja kunstikooli tagusele murule oli maha asetatud matid ja kogu kõrgushüppeatribuutika.

Võistluspaik ei olnud praegustele noortele valitud juhuslikult. Just sellel platsil tegid oma kooliajal sporti praeguste laste vanavanemad 60-70 aastat tagasi. Just täpselt nii, murul, ilma naelikuteta, isegi paljajalu hüpates oli koolinoortele sellel ajal maandumiseks kuhjatud liivahunnik. Nüüd said lapsed küll maanduda mattidele, kuid keegi võistlusel naelkingi ei kasutanud ja võistlus käis tavaliste spordijalanõudega. Püüdsime natukenegi läbi sellise võistluse asetada noored aega ja kohta, kus vägevaid sporditulemusi tegid nende vanavanemad aastakümneid tagasi.

Kõrgushüppe galal osalenud lapsed ja treener Jaanus Getreu. F: Martin Vänt

Lõuna-Läänemaa kolmandast kõrgushüppegalast võtsid osa lapsed neljast meie piirkonna õppeasutusest. Esindatud oli Lihula lasteaed, Lihula gümnaasium, Kõmsi algkool-lasteaed, Metsküla algkool. Lisaks veel üks sportlane Võru Kreutzwaldi gümnaasiumist. Kokku astus võistlustulle 16 kõrgushüppajat.

Võistluspäev algas ühise soojendusega. Kui sörkjooks ja võimlemine olid tehtud, jätkasid noored sportlased juba kõrgushüppeharjutustega. Tehti erinevaid hüppeid latil kuni sammumärkide mõõtmiseni. Kui kell oli löönud 11, said noored oma etteastetega alustada.

Esimesena alustas Lihula lasteaiapoiss Karl-Markus Kärp. Tema valis ema abiga algkõrguseks 70 sentimeetrit ja lendas sellest kõrgusest kohale tulnud lastevanemate suure aplausi saatel kohe ka üle. Ka järgmise kõrguse 75 sentimeetrit ületas ta kindlalt, mis aga jäi ka tema selle võistluse parimaks tulemuseks.

Kooliõpilased alustasid kõrgemalt ja valdavalt alistusid kõikidele esimesed kõrgused kindlalt. Mida kõrgemaks hüpped läksid, seda pingelisemaks ka võistlus muutus. Üksteise järel püstitasid noored oma isiklikke rekordeid. Nii Mirell Raja Kõmsi koolist kui ka Kirsi Kunz Lihula koolist said üle kõrgusest 1.05. Samuti suutsid oma uued margid hüpata järgmisel kõrgusel Kai Urb Kõmsi koolist ja Lihula kooliõed Viktoria-Elisabeth Kepp ja Kertu Kärp.

Ka poiste võistlus oli huvitav ja poisid läksid üle kõrgustest, mida nad varem vallutanud ei olnud. Timmo Kaasik ja Stefan-Lauri Mölder Lihula koolist alistasid vastavalt 1.10 ja 1.25.

Kõrgemad kohad mängiti välja aga kõrgematel kõrgustel. Neidude võistluses suutis Lihula kooli sportlane Maria Reks alistada 1.40 ja tuli sellega ka võitjaks. Talle järgnes Marleen Põld 1.25-ga. Poiste kaks paremat pidasid maha samuti ägeda duelli. Kuigi Paul Lomp hüppas isikliku rekordi 1.30, napsas Keiro Ristikivi 1.35-ga esikoha siiski endale. Mõlemad noored õpivad Lihula koolis.

Kuigi võistlus peeti tüdrukute ja poiste arvestuses eraldi ja veel kahes eri grupis, peeti lapsi meeles ühesuguste auhindadega. Lisaks kostitas Sakste Maja noori sportlasi pärast spordipäeva kosutava mahla ja jäätisega.

Tüdrukute kõrgushüppe vanem grupp:

1. Maria Reks, Lihula gümnaasium –1.40
2. Marleen Põld, Lihula gümnaasium – 1.25
3. Anne-Marie Raudkivi, Võru Kreutzwaldi gümnaasium – 1.00

Tüdrukute kõrgushüppe noorem grupp:

1. Kai Urb, Kõmsi algkool – 1.10
2. Kertu Kärp, Lihula gümnaasium – 1.10
3. Viktoria-Elisabeth Kepp, Lihula gümnaasium – 1.10
4. Mirell Raja, Kõmsi algkool – 1.05
5. Kirsi Kunz, Lihula gümnaasium – 1.05
6. Gloria Lepik, Kõmsi algkool – 1.05

Poiste kõrgushüppe vanem grupp:

1. Keiro Ristikivi, Lihula gümnaasium – 1.35
2. Paul Lomp, Lihula gümnaasium – 1.30
3. Stefan-Lauri Mölder, Lihula gümnaasium – 1.25
4. Timmo Kaasik, Lihula gümnaasium – 1.10

Poiste kõrgushüppe noorem grupp:

1. Karl-Robin Raud, Metsküla algkool – 1.15
2. Sten-Andre Kuksipuu, Kõmsi algkool – 1.00
3. Karl-Markus Kärp, Lihula lasteaed – 0.70

Suur tänu lastele võistlemise eest ja kõigile emadele-isadele ja teistele pealtvaatajatele, kes lastele kaasa elasid.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.