Lihula Street tänavakorvpalli turniiri võitis SK Haapsalu meeskond

Lihula kultuuri- ja spordipäevade programmi raames peeti sel aastal ka 3X3 tänavakorvpalli turniir. Üldse oli Lihula kultuuripäevade spordiprogramm tänavu väga tihe. Lihula Street 2019 tänavakorvpalli turniir oli spordiprogrammi väärikaks lõpetamiseks igati sobilik.

Päikeseline laupäev tõi Lihulasse seitse võistkonda nii kodusest Lihulast ja selle ümbrusest kui ka Haapsalust ja Pärnust.

SK Haapsalu. F: Mairo Kanter

Lihula gümnaasiumi puitkattega korvpalli väliväljakutel on säärast võistlust ka varem peetud. Lisaks 3X3 formaadile on sellel toimunud ka muud turniirid. Meeldejäävaim ehk sajandialguse väliväljaku avamisturniir, kus kohal viibisid ka Eesti korvpallilegendid Andres Sõber, Üllar Kerde ja Janar Talts.

Nüüd andsid tradistioonile uue hingamise Lihula gümnaasiumi korvpallitreener Mairo Kanter ja Lihula meeskonna korvpallur Tõnis Pelapson. Kuna meeskondi võttis turniirist osa seitse, tähendas see korvpalluritele väga kõva koormust. Turniirifaasis kuus kohtumist, pluss võimalik kohamäng pani eelkõige meeste füüsise kõvasti proovile. Korvpallurid said sellega väga hästi hakkama ja iga meeskond näitas rohkele pealtvaatajaskonnale kõrgeklassilist korvpalli. Samal heal tasemel olid ka turniiri vilistanud kohtunikud, Aivar Palu ja Paavo Veermäe. Kõik see kokku andis vägeva korvpallipäeva.

Turniiri formaat oli lihtne. Vastavalt turniiril saavutatud kohale mängis iga meeskond kohamänge. Päeva alguses, kui igal tiimil mängitud kaks kohtumist, paistis võimalikke finaalipääsejaid mitu korda rohklem kui seal ruumi. Ja nii pingeliselt kulges turniir lõpuni välja.

Lõpuks pääses finaali SK Haapsalu, kes oli ainsa kaotuse saanud just oma finaalivastaseks tulevalt Lihula I meeskonnalt. Lihula oli omakorda oma ainsa kaotuse saanud aga Tuudi korvpalluritelt.

Pronksikohtumiseks sillutasid endale tee Tuudi ja Pärnu, kellel mõlemal nelja võidu kõrval kaks kaotust. Omavahelise mängu olid lisaajal võitnud Pärnu korvpallurid.

Enne kohamänge selgitati parimad viskevõistluses. Kolmepunktijoone tagant suutis minuti jooksul enim tabada Tuudi mees Argo Mõtt, seda 11 korda. Haapsalu korvpallurid Mikk Päeske ja Jarmo Lempe suutsid tabada üheksal korral.

Medalimängud läksid mõlemad vastupidiselt turniirimängudele. Kolmanda koha kohtumises olid Tuudi korvpallurid parajas ülekaalus Pärnu vastu ja võit tuli numbritega 14:8.

Sama kindel oli ka SK Haapsalu paremus finaalis. Tasavägise alguse järel panid Haapsalu poisid oma paremuse tulemusega 13:6 Lihula vastu maksma.

Lihula Street 2019:

1. SK Haapsalu: Jarmo Lempe, Mikk Päeske, Kauri Veskioja, Karl-Markus Mäesalu.

2. Lihula I: Mairo Kanter, Janar Sõber, Tõnis Pelapson, Andrus Ihermann.

3. Tuudi: Argo Mõtt, randel Plaas, Uku Ehasalu, Raino Oosim.

4. Pärnu

5. Vatla SK

6. Team Vidrik

7. Lihula II

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.