Rannarootsi muuseum kutsub laupäeval Vanasadama turule

Rannarootsi muuseumi õuel toimub vanasadamaturg laupäeval, 17. augustil kl 11-17. See on väike ja kodune omatoodangu turg.

Turupäeva õnnestumisele aitavad kaasa meie tublid Neljapäevamemmed. Avatud on vabaõhukohvik, kus pakume nii soolast kui ka magusat. Küpsetame pannkooke.

Müügil on laias valikus käsitööd: hingega sokke ja kindaid, vilditud susse, vaipu. Õhkõrnad Haapsalusallid. Keraamika. Käsitööküünlad. Puust käsitöö.

Koduleib mitmelt meistrilt, maitsevõi. Värske mesi otse mesinikult. Kodused hoidised ja aiasaadused. Lihakraam. Talu kanamunad ja vutimunad. Turul on külaliseks kits Hiiumaalt ja tema kodutalu toodang – kitsejuust.

Väiksed külalised saavad kingituseks ilusa näomaalingu päris meigikunstnikult. Muuseumi aias on pisikestele mängunurk, kus mängida.

Rannarootsi muuseum pakub ka paadisõite. Meie muuseumi paadisadamas on sõiduootel Naissaare kaluripaat Lilian. 20-minutisel meresõidul saad imetleda kauneid vaateid Haapsalu linnale. Pardale mahub 7 inimest. Tore ja taskukohane elamus. ​

Haapsalu linna väärika 740. sünnipäeva auks on Rannarootsi muuseumi külastamine laupäeval, 17. augustil kl 11-17 tasuta. Muuseum on väga huvitav ja kindlasti külastamist väärt. Võtke aega, et uurida muuseumi ning vaadata muuseumi õuel ringi, uudistada puupaate. Uhiuues rannaaidas on põnev ekspositsioon. Meil on ka armas väike muuseumipood, kus on müügil meie neljapäevamemmede käsitöö, puust suveniirid, muuseumi meened, eestirootslaste temaatikaga raamatud jpm.

Muuseumi paremaks avastamiseks on turupäeval abiks giidituurid: kell 13 eesti keeles, kell 14 soome keeles ja kl 15 rootsi keeles. Giidituuril osalemine: 2 eurot.

Muuseumi hoovis on eksponeeritud Egon Erkmanni fotonäitus “36 kaadrit: Vormsi 1987”.

Õnneloos, kus iga loos võidab. Vanasadama turul on ka üllatused varuks!

Rannarootsi muusuem on mere ääres, aadressil Sadama 32, Haapsalus. Üritus on maksuta.

Kui vanasadama turupäevale tulla ei saa, ootame teid muul ajal. Rannarootsi muuseum on kuni augusti lõpuni avatud suvise graafiku kohaselt  T-L kl 10-18; E ja P kl 10-16. Taasiseseisvuspäeval, 20.08, peame riigipüha. Alates septembrist oleme avatud  T-L kl 10-16.

Olete väga teretulnud! Valge Daami päevad panevad väikelinna särama!

Rannarootsi Muuseumi pere

www.aiboland.ee

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.