Lääne maakonna keskraamatukogu avas veebilehe „Haapsalu kirjasõnas“

Lääne maakonna keskraamatukogu avas Haapsalu linna 740. sünnipäevaaastal kirjandus- ja kultuuriloolise veebilehe „Haapsalu kirjasõnas“ aadressil https://haapsalukirjasonas.blogspot.com.

Andmebaasi koostamise mõte tekkis Haapsalu linnavalitsuse poolt välja antud raamatu „Haapsalu. Aeg. Inimesed“ aruteludel osaledes, kuna raamatusse sai vaid kübeke välja otsitud tekstidest.

Haapsalut esitleme trükitud kirjasõna kaudu. Andmebaas koondab kokku tekstid, kus on juttu Haapsalu inimestest, sündmustest, aga ka Haapsalust inspireeritud ilukirjanduslikud lood. Haapsalu vaimsust ja muljeid Haapsalust annavad hästi edasi raamatukogu külalisteraamatusse kirjutatud pühendused.

Esialgu on kokku kogutud luuletusi, mälestusi, katkendeid ilukirjandusest ja perioodilistes väljaannetes ilmunud lugudest. Digiteeritud tekstidele on lisatud veebilink. Tekste illustreerivad fotod raamatukogu kroonikast.

Andmebaasi koostamise eesmärk on innustada lugejaid tundma meie kultuurimälu, tutvustada lokaalajaloolist keskkonda ja abistada kodulooliste andmete ja allikate leidmisel.

Andmebaas ei saa kunagi valmis, vaid täieneb pidevalt, kuid selle valikud jäävad paratamatult subjektiivseks.

Ilme Sepp
Lääne maakonna keskraamatukogu direktor

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.