Lihulas peeti lasteaialaste jalgpalli perepäeva

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on aastakümnete jooksul oma klubis treenivatele lastele pakkunud palju eri ettevõtmisi. Lisaks mängimisele Eesti noorte meistrivõistlustel ja turniiridel on klubis tähtsal kohal ka muud tegemised.

12 aastat on lapsed käinud Läänemaa eri paikades suvistes jalgpallilaagrites. Veerandsada aastat on just selle piirkonna koolidele pakutud koolidevahelisi võistlusi. Pikki aastaid on suvi sisse juhatatud lastekaitsepäeva jalgpalliturniiriga. Kooliminek aga omakorda “Tere, kool” jalgpalliturniiriga. Lisaks toimuvad traditsioonilised hooaja lõpuüritused. Kõik need laovadki lastele alla korraliku pinnase, et läbi turvalise lapsepõlve astuda soovi korral samm päris jalgpallisporti.

F: Kristina Kukk

Nüüd aga sai klubi ja perekond Idvani ühisel jõul teoks hoopiski uus ettevõtmine. Ilusal augusti laupäeval kutsus väikene Mattias Idvani oma sõbrad külla, et maha pidada tore jalgpallipäev. Pereisa Peetri ehitatud jalgpalliväljak täitus lõbusate ja ootusärevate laste ja nende emade-isadega. Peamiselt olid lapsed Lihula lasteaiast, kuid oli ka sõpru Pärnust ja mõned algklasside lapsed Lihula gümnaasiumist.

Spordipäev algas rivistuse ja sörkjooksuga. Pärast võimlemist moodustati neli võistkonda. Lastevanemate abiga said lapsed ise oma võistkonnale nime panna ja äge turniir võis alata. Nii alustasidki mängimist Lihula, Barcelona, Hiiumaa Mõmmikud ja Messi nimelised tiimid.

Iga väikeste jalgpallurite löögi, väikese pette või väravavahi õnnestumise järel toetati neid väljaku kõrvalt tugeva aplausi ja ergutushüüetega. Lapsevanemad, sõbrad ja ka lasteaiaõpetajad oli lapsi tulnud ergutama. Laste rõõm ja mängutuhin oli suur. Vahepeal tuli ette kukkumisi, külakuhje ja pisaraid ning väljaku kõrvalt tuli mängijaid vahel suunata õigele poole ründama, unustati need pisiasjad emmede toel kiiresti.

Kõik võistkonnad said tunda väravalöömise ja võidurõõmu. Kõige tähtsam oli mängust positiivse emotsiooni saamine. Lastel olid näod naerul ja nad jagasid mängurõõmu oma vanematega.

Pärast turniiri ja morsipausi algas löögivõistlus. Kõik lapsed proovisid viie meetri kauguselt palli väravasse lüüa. Väravasse läks Kristjan Kolotšev. Kui Kristjan puhkust soovis, kaitses väravat pereisa Peeter. Kokku andis see vägeva löögivõistluse.

Jalgpallipäeva lõpetas ehk kõige oodatuim sündmus. Kõik tillukesed pallisõbrad hakkasid nüüd mängima oma emmede-isside vastu sõprusmängu. Neile astusid vastu kümme lapsevanemat.

Kuigi täiskasvanutele kuulus algedu, lõid lapsed kiirelt kaks väravat ja mängu võit kuuluski neile. Siis tuli sõbralik mängu lõpetamine, patsulöömine ja kallistused.

Autasustamisel seisid kõik lapsed rõõmsatena rivis. Suure kiituse said nad pereisa Peetrilt ja treener Jaanus riputas kõigile kaela võitjamedali, millel tekst “Mattiase Jalkaturniir 2019”. Medali said ka need tublid lapsed, kes veel isside süles või emmede käekõrval järgmiseks aastaks julgust kogusid.

Siis tuli Mattiase emme Kelly kookidega ja toredale jalkapäevale tõmmati maiustamise ja ühispildiga joon alla.

Tublid olid: KIRSI KUNZ, MARTA KOLOTŠEV, ADELE KUKK, ELISABETH KAMARIK, KERT KUKK, TARVI TIIDUSSALU, TAAVI TIIDUSSALU, GREGOR MÖLDER, MATTIAS IDVANI, FRANZ VÄNT, ROBIN VÄNT, KRISTJAN KOLOTŠEV, REMO TOMINGAS, KERON KAMARIK, STEN-LY KUUSIK, JAN-ROBIN LUIK, ROBERT LEHTPUU, RAYAN TEGALLY.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.