Neljapäeval peatub Haapsalu turul Talutoidu karavan

Juba teist aastat korraldab Eestimaa Talupidajate Keskliit koostöös kohalike taluliitudega ja OTT võrgustikega Talutoidu karavani, kus sõidavad läbi Eesti kohaliku toidu võrgustike eestvedajad, kokad ja talutootjad. Seekord külastatakse üheksat pop-up laata Eestis, 29. augustil on karavan Haapsalu turuplatsil.

Karavani eesmärk on teadvustada Eestimaa sügist küllust ehk vitamiinirohke toidu olemasolu Eesti põldudel. Karavanis osalejad tutvustavad laiemale
avalikkusele, miks eelistada kohalikku toitu.

“Tänu taludele on meil olemas mahetoit, kitse- ja lambakasvatus, lihaveisekasvatus, köögivilja-, puuvilja- ja marjakasvatus, maitse- ja ravimtaimede kasvatus ja palju muud taolist. Talutoidu suurimaks trumbiks ongi selle tervislikkus ja mitmekesisus, rõhku pannakse nüanssidele. Talutoidu karavan annab hea võimaluse talunikel personaalselt tutvustada tarbijatele oma toodangut,“ ütles Eestimaa Talupidajate Keskliidu juht Kerli Ats.

Karavani tuur algab  27. augustil Võrust, sõites läbi Tartu, Rakvere, Tabasalu, Viljandi, Haapsalu, Muhu, Kuressaare ja lõpetab 31. augustil suurejoonelise “Talust taldrikuni” õhtusöögiga Saaremaal Karalas, kohaliku toidu pidupäeval ja Saaremaa Talupidajate Liidu 30. sünnipäeval.

Õhtusöök valmib vaid Eesti OTT võrgustiku talutootjate toorainest ning õhtusöögi 110 inimesele valmistavad külaliskokad Norrast. Suur talutoidu pidupäev päädib muinastulede öö lõkke süütamisega Karalas.

Karavani eestvedajad on kohaliku toidu aktivistid ning Eesti OTT eestvedajad Emil Rutiku ja Muhu nõid Sirkka. Kaasa sõidab mehhiko päritolu hobikokk ja kunstnik Leno Morfin, kes valmistab laatadel kohalikust toorainest inspiratsiooniroogasid. Liisaks liiguvad koos karavaniga linnast linna talutootjad.

Karavani reisikava

27.08 VÕRUS ja TARTUS

28.08 RAKVERES,  kell 12-14 Rakvere linna keskväljakul

28.08 TABASALUS, kell 17-19 Jõululaada platsil, Selleri restorani vastas

29.08 VILJANDIS, kell 11-13 Kaubamaja platsil

29.08 HAAPSALUS, kell 16.30-18.30 Haapsalu turuplatsil

30.08 MUHUS, LIIVAL, kell 11-13 Muhu kiriku ja ambulantsi vahelisel teelõigul

30.08 KURESSAARES, kell 16-18 Selveri vastas parklas

31.08 KARALAS, algusega kell 11, terve päev

Karala üritus:

Saaremaa Talupidajate Liit tähistab oma 30. juubelit. Külalisi oodatakse mereäärsesse Karala külla 31. augustil. Hommikul kell 11 avatakse taluturg, toimuvad töötoad ja lõbusad tegevused kogu perele. Kell 18 serveeritakse gurmeeõhtusöök, mille valmistavad tunnustatud Saaremaa kokad Sander Väärt ja Risto Laanet. Eelroa eest kannavad hoolt tippkokad Norrast.

Pääs ürituste alale on tasuta, õhtusöök täiskasvanutele on 35 eurot, lastele 6-14 a on 12 eurot, päris pisikestele tasuta. Hind sisaldab kahte jooki omal valikul.

Õhtusöögiks registeerumine.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.