Lasteraamatukogu tähistab 30 aasta möödumist Astrid Lindgreni ja Iloni Wiklandi käigust Haapsallu

Esmaspäeval möödub 30 aastat päevast, mil ühiselt külastasid Haapsalu Rootsi lastekirjanik Astrid Lindgren ning paljude tema raamatute illustraator Ilon Wikland. Seda paljusid puudutanud külaskäiku meenutame Haapsalu lasteraamatukogus täpselt 30 aastat hiljem 9. septembril kell 12 algava üritusega.

Astrid Lindgren ja Ilon Wikland lasteraamatukogus lastega kohtumas. F: on Mihhail Naumov

1989. aastal toimud külaskäik oli Wiklandi jaoks esimene kord pärast 45 aasta möödumist külastada oma lapsepõlve linna. Astrid Lindgren külastaski Eestit vaid sellel ainsal korral. Toona oli Haapsalu kultuurikeskuses pidulik-ametlik vastuvõtt ja kohtumine lastega. Külalised siirdusid sealt lasteraamatukokku, kus neid ootasid  taas lapsed, kellega külalistel oli aega vestelda. Seejärel käidi vaatamas maja, kus Ilon Wilkand lapsena seitse aastat oma vanavanemate juures elas.

Külalisi oli saatmas terve delegatsioon alates Ilon Wiklandi tütrest ja ärijuhist kuni Svenska Instituteti direktori ning Rootsi Kuningriigi Leningradi peakonsulaadi konsulini. Sündmust kajastas Eesti Televisioon, Rootsi Riigitelevisioon, Väliseesti raadio ja Haapsalu Raadio.

Esmaspäeval lasteraamatukogus toimuva ürituse raames avatakse fotonäitus külaskäigust, esitletakse selle sündmuse meenutamiseks restaureeritud toole, millel külalised lastega kohtudes istusid ning millele on tikitud Astrid Lingreni ja Ilon Wiklandi autogrammid. Näha saab ka raamatunäitust Astrid Lindgreni raamatutest, mille on illustreerinud Ilon Wikland.

Lisaks saab avalöögi seiklusmäng “Mööda Iloni radu“, kus mängija saab küsimustelehe abil teha väikese tiiru Iloni lapsepõlvemaa olulisemates kohtades ning leiab vastused esitatud küsimustele.

Üritus on tasuta ja teretulnud on kõik Astrid Lingreni ning Ilon Wiklandi loomingu asutajad ja huvilised.

Liina Valdre
Lääne maakonna keskraamatukogu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.