MAALEHT: VTA leidis igast kolmandast suitsulihast vähki tekitavaid aineid üle normi

Mullu saasteainete programmi käigus tehtud analüüsidest selgus ehmatavalt, et paljudes rahva poolt palavalt armastatud ja turul või laatadel müüdavates maasuitsusinkides oli vähki tekitavate PAHide tase üle lubatud piiri, kirjutab värske Maaleht.

Pangad tõrjuvad rahaautomaatidest viieeurost tasahilju välja

Aina enam pangaautomaate jätab viieeurose kupüüri soovija rahata. Vaesem rahvas kannatab rängalt, kui viieeurose rahatähe poest või bensiinijaamast saamise eest tuleb nüüd teenustasu välja käia.

Peeter Volkonski: kui meil väga hulluks läheb, siis soovitaksin end presidendiks valida!

Täna 65. sünnipäeva tähistaval Peeter Volkonskil on käed-jalad tegemisi ja plaane täis, aga parajasti on tal valmimas suurprojekt Eesti sünnipaikade märkamiseks. Vürst tõdeb intervjuus Maalehele, et teda teeb kurvaks see, et Eestis on kadunud au- ja häbitunne.

Euroliit võttis kange hiiremürgi poeletilt

Järjest enam kuuleb kurtmist, et mürgita hiiri või rotte palju tahad, ikka jooksevad kuramused ringi. Euroliit on võtnud vastu seaduse, mille kohaselt eraisikutele müüdava roti- ja hiiremürgi toimeaine sisaldust vähendati kaks korda.

Taime- ja loomakasvatajate TOP 200

Maaleht avaldab 200 parima põllumajandusettevõtte edetabeli, kust selgub, kes Eesti taime- ja loomakasvatajatest sai suurima müügitulu.

Põlistaimede seemneid ei tohi müüa ega kinkidagi

Müüa ja kinkida võib üksnes nende köögiviljade sorte, mis on võetud põllumajandusameti sordilehele. Kuna seda asjaajamist on keerukas ja kulukas ette võtta, ei taga see ka põliste sortide säilimist.

Vilja vedajad on Kevili ja sadama peale pahased: suur viljasaak pööras veofirmad ja Kevili tülli

Pärast eelmises Maalehes ilmunud lugu “Laod on vilja täis, kuid seda ei saa sadamasse saata”, võttis toimetusega ühendust mitu viljavedajat, kes valgustasid teemat ka vedajate poole pealt.

Liini ja kombaini kokkupõrge võib lõppeda traagiliselt

Põllumehed kaebavad, et elektritraadid on põldude kohal sedavõrd madalale vajunud, et nelja meetri kõrgune kombain nende alt enam läbi ei mahu, väljakutse peale remondimehed aga just eriti agaralt kohale ei tõtta.

Kuidas leida kaheeurost, mis maksab 20 eurot

Eestlased koguvad agaralt münte ja medaleid, mis pakuvad nii emotsionaalset kui ka praktilist väärtust. Kas kogumine on friikide ala, kus ükski loogika ei kehti?

Kartuliautod tee ääres: vali sobivad kartulid ise välja ja jäta raha lihtsalt kassasse

Tartu ümbruses on tee äärde pargitud autod, mille kõrval olevad sildid annavad teada iseteenindusega kartulimüügist – kartulikott tuleb ise välja valida ja raha kassasse jätta.

Suured sõnameistrid ärkavad taas Koidula tänaval

Laupäeval, 14. septembril Kadriorus aset leidev kolmas Kirjandustänava festival peetakse suuresti Mati Undi, Heiti Talviku, Juhan Jaigi ja Juhan Liivi seltsis.

PORKUNI TRAGÖÖDIA: heinamaalt leitud roosid panid talumehe vennatapulahingut jäädvustama

21. septembril saab 75 aastat päevast, mil sajad eestlased Porkuni väljadel üksteist maha tapsid. Sellele järgnesid aastakümned täis hirmu ja Saksa poolel võidelnud meeste haudade peitmist.

Pikemalt loe tänase Maalehe lugusid siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.