Ranniku matkarada avatakse konverentsi ja Eesti-Läti piiri ületava matkaga

Ranniku matkaraja arendamise etapp on jõudmas lõpusirgele ning selle tähistamiseks kutsutakse sel reedel, 13. septembril kõiki matkahuvilisi projekti lõpukonverentsile. Konverentsil tutvustatakse projekti raames ellu viidud tegevusi, samuti tuuakse näiteid matkajate tagasisidest ja räägitakse matkaraja arendamise edasistest plaanidest.

Ranniku matkarada.

Ranniku matkarada avatakse 14. septembril avaliku matkafestivaliga, mis algab Eestis ja lõpeb Lätis. Matk saab alguse Pärnumaalt Lepanina hotelli juurest ning lõpeb Ainaži muulil, kus peetakse ühist matkasõprade kokkutulekut ja vahetatakse kogemusi.

Ranniku matkarada on pikamaamatkarada Läänemere rannikul, mis on osa Euroopa pikamaamatkarajast E9. Ranniku matkaraja osa kulgeb Läti-Leedu piirist Tallinnani ja on kogupikkusega 1200 km, millest 580 on Lätis ja 620 km Eestis. Marsruudile jääb üle 500 kultuuri-, loodus- ja ajaloopärandi vaatamisväärsuse.

Ranniku matkarada on jaotatud kuuekümneks päevaetapiks, mis sisaldavad infot antud etapi vaatamisväärsuste, ühistranspordi, majutuse ja muu olulise kohta, mis matkajat võiks huvitada. Matkajaid oodatakse läbima nii kogu matkarada kui ka lühikesi etappe rajast.

Lisainfo projekti lõpukonverentsi ning piiriülese matka kohta: coastalhiking.eu/et/c/news ja westestonia.com/ranniku-matkarada

Projekti lõpukonverents ning matk viiakse läbi Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalaregu Fondi kaasrahastatud projekti „Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia – Estonia“ raames.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.