VAATA PARIMAID LOODUSFOTOSID: Vereta Jahi võitjaks valiti Ingmar Muusikuse foto

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast. Fotovõistluse žürii poolt valitud tööd on vaatamiseks väljas RMK Tallinna kontori aatriumis tänasest kuni 8. novembrini.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on erinevalt mõne mehe tänavusest seenesaagist Vereta Jahi saak arvestatav. „Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad, ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kober seekord mitmel ülesvõttel.”

Kliki fotol ja vaata kogu galeriid:

Vereta jaht 2019
Nii ka võidutööl, mille autori Ingmar Muusikuse sõnul ei näidanud kopraluure Tänassilma jõe luhal ei langetatud puid, paisu ega kuhilpesa, kuid oli tallatud ja söödud rohtu.

„See andis lootust. Laupäeva varahommikul oligi kobras jõel, kuid kadus siis silmist. Võis arvata, et ta ronis luhale värsket rohtu närima. Näha teda ei olnud,“ rääkis ta.

Pildistajal oli keeruline end lagedal maastikul varjata ja vaikselt liikuda, iga järgnev samm võis kopra ära peletada. „Pinge püsis laes, seda enam, et keskkond ja valgus olid ideaalsed. Hakates põõsa tagant välja astuma, kükitaski kobras otse ees keset värsket kastepiiskades orast, käpad kenasti rinnal, nina püsti ja oranžid hambad nähtaval,“ kirjeldas Muusikus foto saamislugu.

Ingmar Muusikuse jaoks on tegemist juba kuuenda Vereta jahi võiduga, lisaks peaauhinnale pälvis ta ka kolm eriauhinda. Ära said märgitud ka Priit Kessa, Vaido Otsar, Kaido Haagen, Tõnu Noorits, Richard Viidalepp ja Urmas Tartes.

Võitja sai auhinnaks võistluse rändkarika ehk sarvilise viikingimütsi ning kingi Overallilt.

Vereta Jahti peeti tänavu 17. – 19. mail Viljandimaal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis osa 39 fotograafi, kelle “saakloomaks” oli tänavune aasta loom – kobras.

Eriauhinna said:

RMK auhind – Priit Kessa, foto auravast põdrast

Ajakirja Eesti Loodus auhind – Ingmar Muusikus, foto hänilasest rapsipõllul

Ajakirja Eesti Mets auhind – Vaido Otsar, foto händkakust raiesmikul

Ajakirja Horisont auhind – Kaido Haagen, foto rünnakul haugist

Ajakirja Eesti Jahimees auhind – Tõnu Noorits, foto mustade sokkidega põdrast

Eesti Jahimeeste Seltsi auhind – Ingmar Muusikus, foto kaske koorivast koprast

Tallinna loomaaia auhind – Ingmar Muusikus, foto käppa puhastavast halljänesest

Hotell Pesa auhind – Richard Viidalepp, foto pisikestest kakkudest

Looduse Omnibussi auhind – Urmas Tartes, foto maanduvast müürimesilasest

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Esimene Vereta Jaht peeti 1997. aastal Järvamaal Väätsal. 22 aasta jooksul on võistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Varasematel aastatel on saakloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga.

Näitus Vereta Jahi parimatest piltidest on RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) avatud kuni 8. novembrini.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.