Marju Lauristin värskes Maalehes: kolime pealinna Paidesse!

Teenekas teadlane ja õpetaja pakub võimalusi teistmoodi valimiste kaudu Eestit parandada ning ka laulupeost õppida. Lisaks soovitab ta pealinna kolida Paidesse.

Traagilisest laevahukust pääsenu: nägin enne vette hüppamist ema kummardumas sureva isa kohale

90aastane Dolorice Raud pääses teismelise tüdrukuna ühena vähestest põgenikest venelaste poolt põhja lastud laatsaretlaevalt Moero, millest kujunes Eesti aegade suurim laevakatastroof. Pardal olnud 3300 inimesest suudeti päästa vaid 654, nende hulgas 157 eestlast.

Intervjuu “Pikk tee düünides” legendaarse peaosalisega: fännid pakkusid elusaid lehmi ja tahtsid abielluda

Maaleht otsis Riiast üles 1981. aastal valminud melodraamas “Pikk tee düünides” Martat kehastanud näitlejanna Lilita Ozoliņa ning rääkis populaarse teleseriaali kaamera taga toimunust.

Imerohi AU-8 sisaldas nii lehmamagu kui ka koorega arbuusi

Homme möödub erikonstrueerimisbüroo Desintegraator asutanud Johannes Hindi sünnist 105 aastat. Sel puhul meenutavad endised töötajad seal valminud imerohu AU-8 värvikat koostist, mille ostmiseks seisid inimesed kilomeetrite pikkuses järjekorras.

Klaasikunstnik rajas militaarmuuseumi, et elu poleks nagu pommiauk

Sergei Jerjomini elutööd – 10 000 eksponaadiga militaarmuuseumi Jõgeval – käiakse uudistamas üle maailma. Üksnes kohalikud elanikud pole sellest midagi kuulnud… Ajaloohuvilisel käis külas Maire Aunaste.

Suurepärane idee külvata 100 miljonit eurot

Maaeluminister Mart Järviku idee panustada hiiglaslik summa noorte perede ja välismaalt tagasi pöördujate maale elama asumiseks koosneb seni vaid kõlavast rahanumbrist. Hoolimata sellest, et strateegia valmimiseni on jäänud napilt kaks ja pool kuud, pole idee autoritel ja realiseerijatel vastuseid ühelegi Maalehe saadetud olulisele küsimusele. Viidatakse vaid, et teema on veel toores.

Põllumeestel mõõt täis: hakkame ise ennast kindlustama!

Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojas on küpsenud ambitsioonikas plaan tulla kindlustusturule oma kindlustusühistuga. Peaeesmärk on liikmetele õiglase hinnaga kindlustusteenuste pakkumine. Oktoobri alguseks loodetakse ühistu äriregistris registreerida.

Noored hakkavad Tartumaal õlle jaoks humalat kasvatama

Kuigi Eestis on humala jaoks sobivad tingimused olemas ja varem on seda siin ka suures mahus kasvatatud, tuuakse praegu kogu õlle jaoks vajalik tooraine piiri tagant sisse. Tuntud Tartumaa põllumehe Madis Ajaotsa tütar Linda ja poeg Jaagup on võtnud eesmärgiks hakata Eestis taas humalat kasvatama.

Meie oma viinamarjasaak kostitab tänavu heldelt

Kui veel kümme aastat tagasi tundus uskumatu, et Eestis kasvavad viinamarjad, siis selle aasta saak on olnud lausa rikkalik.

Eesti ettevõte tahab 3D-printimisel plasti asendada saepuruga

Jämedamast saepurust võiks tulevikus lausa maja valmis printida. Peenemast saepurust 3D-printimise boonus on, et saab teha hästi keerulise geomeetrilise kujuga puidust detaile, mida käsitsi ei oleks võimalik valmistada või siis võtaks see väga palju aega ja läheks hirmkalliks.

Lapse hüperaktiivsuse taga võib peituda nägemishäire

Paljudel lastel jääb nägemishäire õigeaegselt tuvastamata, sest lapsevanem, kel endal nägemine korras, ei oska silmaprobleemi kahtlustada.

Pikemalt loe Maalehe veebist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.