VÄRSKES MAALEHES: kempsu puudutav kiri vallast pani vanaproua arvama, et poeg pannakse vangi

Ühe kempsu ehitamise soov päädis vallamajast saabunud paarikümnele paragrahvile ja dokumendile viitava kirjaga, mille mõttest mitukümmend inimest ei suutnud aru saada. Kiri oli nii segane, et vanaproua arvas, et poeg pannakse vangi. Maaleht küsis selge eesti keele üheks eestkõnelejaks tõusnud õiguskantslerilt Ülle Madiselt ja ka Eesti Keele Instituudi rahvalt, kas inimesel on õigus talle arusaamatus bürokraatlikus kantseliidis kirjutatud tekst tagasi saata ja tõlget nõuda.

Martin Repinski paneb Konju kitsefarmi müüki

“Kõige tähtsam on see, et ettevõte edasi toimiks. Kasumit ma taga ei aja,” sõnab Martin Repinski, kes on otsustanud müüki panna talle kuuluva Eesti suurima kitsefarmi.

Mesinikud toovad Venemaalt illegaalselt ravimeid

Põllumeeste tõttu ei hukkunud tänavu teadaolevalt ühtegi mesilasperet, kuid mesinike enda tegevus võis tuua osale peredele kurva lõpu.

ELU SÕNA kunagine juht Rein Mets: KGB hoiatas rahvast, et me nõiume inimesed ära

Värskes elulooraamatus “Ülestõus” toob kunagine usulis-poliitilise liikumise Elu Sõna juht Rein Mets välja seiku 30 aasta tagant. “See on šokeeriv raamat,” kinnitab Mets. “On asju, millest pole siiani räägitud, kuid mida Eesti rahvas peab teadma.” Endine usujuht andis Maalehele intervjuu.

25 AASTAT ESTONIA HUKUST: Eesti mees ujus uppuvalt laevalt Silja Europale

Marek Kaasik räägib vapustava pääsemise loo veerand sajandit tagasi uppunud parvlaevalt Estonia. “Senini on meeles, kuidas lendasin ja lendasin vee poole ja lend oli ikka väga pikk,” meenutab ta.

Hingehoidja Estonia katastroofist: tekkis tunne, et tean isiklikult pooli hukkunuid

Estonia huku järgsel hommikul andis vaimulik Naatan Haamer Mustla koolis ära ühe tunni ja ütles siis õppealajuhatajale, et peab lahkuma. “Ehk saan seal abiks olla,” arvas ta, istus koos perega autosse ning oli keskpäevaks Tallinna sadamas.

Uute toodete väljamõtlemine on võtnud hullumeelsed mõõtmed

Toidutööstused toovad igal aastal poelettidele tuhandeid uusi tooteid, millest suur osa on aasta pärast jäljetult kadunud. Maaleht uuris, miks seda siiski tehakse?

Puiduteadlane: keskkonnasõbralike toodete valmistamiseks vajab Eesti tselluloositehast

Tallinna Tehnikaülikooli puidutehnoloogia labori juhataja Jaan Kers tõdeb, et ilma moodsa tselluloositehaseta me uusi keskkonnasõbralikke tooteid eriti valmistada ei suuda.

Kihnu maalammas tõusis pussakast printsessiks

“Kallid Kihnu maalamba kasvatajad! Oleme jõudnud käia 18aastase teekonna võiduka lõpuni – Kihnu maalammas on lisatud ohustatud tõugude nimekirja!” Nii juubeldas Kihnu Maalamba Kasvatajate Selts eelmisel esmaspäeval.

Loe pikemalt Maalehe veebist

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.