Läänemaa ühisgümnaasium tähistas Euroopa spordinädalat olümpiapäevaga

Euroopa spordinädalal 24. septembril pidas Läänemaa ühisgümnaasium Haapsalu lossihoovis olümpiapäeva.

Iga klass mõtles omale riigi nime ja tegi lipu ning plakati, mis tutvustasid nende riiki. Klasside kõrval osales ka õpetajate tiim.

F: LÜG

Päev algas rongkäiguga koolihoovist lossiparki. Õpilasesinduse poolt andis tervitused edasi Siim Luiga ja päeva kuulutas avatuks kooli direktor Ain Iro. Oli ka olümpialipu heiskamine päris olümpiahümni saatel ning olümpiatule süütamine. Sportlase vande andis Liisalota Kroon ja kohtuniku vande Karmo Einmann.

Sellele järgnes kultuuriprogramm, kus klassid tutvustasid oma riike. Enne sportima minemist tehti osalejatele väike soojendus ja mängud võisidki alata. 

Võisteldi kuuel alal: auto vedamine, mobiilide täpsusvisked, t-särgi vahetus, rennipall, tandem-suusatamine ja mullipallide jooks. 

Autasustamisel tegime ka loterii, kus oli võimalik saada eri auhindu.

Karika võitis 11. majandusklass. Kuid tähtis ei olnud võit, vaid võimetekohane osavõtt. Kõige olulisem oli siiski meeskonnatöö ja klassi ühtekuuluvustunne ning kaasvõistlejate austamine.

Avamine ja lõpetamine oli olümpiahartat jälgides, et õpetada õpilastele olümpiaalaseid teadmisi. Päeva juhtis LÜG-i vilistlane Rivo Reinsalu.

Olümpiapäeva viisid läbi praktilise töö raames 11. klasside õpilased Demis Teral, Sille Männik ja Gregor Uustalu.

Suured tänud kõikidele sponsoritele ja toetajatele: Vanalinna Bowling, treeningstuudio Hantel, AC sport, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, Eesti Barbecue Assotsiatsioon, Terken, Haapsalu Spordikeskus, Loodusvägi, Rhumveld Baltic ja Läänemaa ühisgümnaasium.

Gregor Uustalu
11. humanitaar

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.